Aksaray’ da Polislere Popmalı Tüfekle Saldırı

 

Aksaray’da Emniyet ekiplerince yapılan yol kontrolü sırasında aracını terkedip  ekiplerden kaçan şüpheli M. Durmaz, kısa bir süre sonra elinde pompalı tüfekle geldiği olay yerine ateş açtı.

Emniyet ekipleri, saat 19.30 sıralarında Hashas Mahallesi ve çevresinde genel yol uygulaması yaparken 68 DS 323 plakalı otomobili durdurdu. Kimlik kontrolu sırasında içerisinde 2 kişinin bulunduğu otomobilden M. Durmaz, olay yerinden yaya olarak kaçarken, araçtaki diğer kişi gözaltına alındı. Polis ekipleri, uygulamayı sürdürürken kısa bir süre sonra motosikletle olay yerine gelen M. Durmaz, pompalı tüfekle polis memurlarına ateş açtı.

2 Polis Memuru Yaralandı

Emniyet kayıtlarında çeşitli suçlardan sabıka kaydı bulunduğu belirtilen Durmaz olay yerinden kaçarken saçmaların isabet ettiği polis memurları Atilla Turan ile  Ahmet Halis Demir yaralandı. Aksaray Devlet Hastanesi’ne kaldırılan polislerden Atilla T.’nin göğsünden, Ahmet Halis D.’nin ise yüzünden yaralandığı bildirildi. Emniyet ekipleri,  motosikletle olay yerinden kaçan zanlı M. Durmaz’ın yakalanması için geniş çaplı arama çalışması başlattı.