Aksaray ‘da Seçim Heyecanı

Aylardır süren seçim çalışmaları bugün sonuçlanacak, hem seçmen tarafından hem de siyasi partiler açısından kritik bir seçim olan 7 Haziran 2015 günü sabah saat yedi sularında başladı. 25. Dönem Millet Vekilliği seçimleri için tüm yurtta olduğu gibi Aksaray’da toplamda 254.762 bin seçmen 855 sandıkta oy kullanacak.

2015 25. Dönem Millet Vekilliği seçimleri tüm yurtta olduğu gibi Aksaray’da yapıldı. Aksaray ‘da aylardır siyasi partilerin yaptığı çalışmaların karşılıklarını alabileceği bugün seçmen sandık başına gitti. En son yapılan 12 Haziran 2011 Millet Vekilliği seçimlerinde seçmen sayısı ile 7 Haziran 2015 seçimlerindeki seçmen sayısı yaklaşık sekiz bin artmış durumda, Aksaray halkı birçok okulda sandık başına gitti.

Aksaray’da herkesin büyük bir merakla sandık başına gittiği ve sonuçların sürpriz bir şekilde beklendiği seçim, bugün büyük bir heyecanla yapıldı. Oy kullanmak isteyen fakat seçmen bilgi kâğıdı kaybeden vatandaşların oy kullanabilecek. Kâğıdı bulunmayıp kütüğe kayıtlı olanlar, ibraz edecekleri kimlik belgeleriyle oy verebilecek.

 

aksaray secimleri_2 2015

aksaray secimleri_1 2015