Aksaray’ da Siyaset Arenası Hareketlendi

Yaklaşan seçimler öncesinde Aksaray’da siyaset arenası hareketli günler yaşıyor.

Gazeteler, billboardlar, internet haber siteleri ve sosyal medyada gündeme oturan milletvekili aday adayları tanıtım çalışmalarına hız verirken aday adaylarının sayısında önceki seçimlere göre büyük artış olduğu görüldü.

Aksaray’ın TBMM’de üç milletvekili kontenjanı olmasına rağmen çok sayıda başvurunun gerçekleşmesi Aksaray halkı tarafından iki şekilde yorumlanıyor.

İktidar partisinin büyük rağbet görmesi bir önceki milletvekillerinden Ali Rıza Alaboyun ve Ruhi Açıkgöz’ ün seçilemeyecek olması ilk sebep olarak gösterilirken, ikinci sebep olarak da iktidar partisinin Aksaray’ın TBMM’ de kontenjanın tamamını elde edeceği beklentisi.

Bir partinin sadece üç aday gösterebileceği 2015 Genel Seçimlerinde İktidar partisi haricinde muhalefet partilerinin ve diğer partilerin aday çıkarma konusunda zorlanmaları dikkatlerden kaçmıyor.

Akademisyen, Eğitimci , Doktorluk gibi mesleklerden birçok aday adayının bulunduğu bu seçimde  Siyasi parti Genel Merkezlerinin Aksaray’ dan kimleri aday göstereceği büyük bir merakla bekleniyor.