Aksaray’ da Üç ayrı Operasyon

Aksaray Emniyet Müdürlüğü; Kobani’ deki yaralıları taşıyan araca, Aksaray AGİAD ve DEAŞ iddiasıyla üç ayrı operasyon yaptı.

Kobani yaralıları’ na Operasyon

Aksaray’ da Üç ayrı Operasyon (1)Ankara’da 25 Temmuz tarihinde polisin Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu ‘na (KESK) bağlı Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Genel Merkezi’ne düzenlenen baskından kaçan 2’si Suriyeli 3 yaralı, özel bir firmaya ait iki ambulansla Şanlıurfa ‘nın Suruç ilçesine götürülürken Aksaray’da yapılan operasyonla yakalandı.  Şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

AGİAD’ a Operasyon

Aksaray’ da Üç ayrı Operasyon (5)Aksaray Genç Sanayici ve İşadamları Derneği’ne (AGİAD) yapılan polis baskınında 4 kişi gözaltına alınırken bazı belgelere el konuldu.

Meydan Mahallesi’nde bulunan AGİAD binasına gelen polis ekipleri Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında arama yaptı. Dernekte çok sayıda belge ve evrağa el koyan polis, olayla ilgili AGİAD eski Başkanı R.G. ve dernek yöneticileri olduğu iddia edilen F.Ö., A.Y. ile H.A.U’yu gözaltına aldı. Emniyetteki ifadelerinin ardından 4 şüphelinin savcılık talimatıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

DEAŞ iddiasıyla İki ayrı adrese Operasyon

Aksaray’ da Üç ayrı Operasyon (4)İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, DAEŞ’e yönelik daha önceden belirlenen adreslere operasyon düzenledi. Operasyonda, sosyal medya üzerinden örgüte eleman temin ettikleri iddiasıyla B.O. (31) ve M.Y. (31) gözaltına alındı. Aksaray Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, emniyete götürüldü. Emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen 2 şüphelinin, mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

Anahtar Kelimeler: , , , , ,