Aksaray Devlet Hastanesinden Bir Yenilik Daha

Aksaray Devlet Hastanesine yapılan hekim atamalardan sonra bu sefer bir yenilik daha gerçekleştirildi. Yapımı tamamlanan 4 yeni ameliyathane ve poliklinikler bugün düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Gün geçtikçe yeni çalışmalara imza atılan Aksaray’da sağlık alanında da gözle görülür adımlar atıldı. Geçtiğimiz günlerde yapılan 8 hekim atamasından sonra yapımı tamamlanan 4 yeni ameliyathane, poliklinikler ve yeni acil servisi bugün açıldı.

Hastanede düzenlenen açılış törenine Vali Şeref Ataklı, Garnizon Komutanı Albay Levent Ölmez, Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Aksaray milletvekilleri İlknur İnceöz ve Nevzat Palta, daire müdürleri ve çok sayıda hastane çalışanı katıldı. Yapılan açılış töreninde konuşan Aksaray Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Himmet Turgut,” Yeni yapılan ameliyathaneler ile birlikte ameliyathane sayısının 8’den 12’ye yükseldi. Ayrıca yeni ameliyathane binası açılışını yapıyoruz. Binamızın içinde ek poliklinikler, laboratuar, bakım merkezi ve yeni acil servis bulunuyor. Yeni binamızla beraber ameliyathane sayımız 8 den 14’e yükseldi. Yaklaşık ortalama büyük ameliyat olarak yılda 20 bin hastamızı ameliyat ediyoruz. Yeni ameliyathanelerimiz ile birlikte kalp ve damar hastalıkları ile ilgili ameliyatları da burada yapacağız. Yeni polikliniklerimizin de sayılarını artırmış olduk. Her Aksaraylı vatandaşımız yılda 4 defa hastanemize başvuruyor. Asıl amacımız sağlık hizmeti standartlarının yükseltilmesi ve halkımıza faydalı olmaktır” dedi.

Konuşmanın ardından açılış kurdelesi kesildi, ve yeni yapılan ameliyathaneler gezildi.