Aksaray’ ın Tarım ve Hayvancılığı Masaya Yatırıldı

Aksaray İl Genel Meclisi Üyeleri bir araya gelerek tarım ve hayvancılık için istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Aksaray İl Genel Meclisi Başkanı Muammer Tüzün, İl Genel Meclis Üyelerinin katıldığı toplantı Aksaray Ziraat Odasında düzenlendi.

Toplantıda açıklamalarda bulunan İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Tüzün Aksaray Ziraat Odası ile beraber Aksaray’ın tarım ve hayvancılığı için birlik ve beraberlik içinde hareket edip çalışacaklarını dile getirerek, tarım ve hayvancılığın önemli bir sektör olduğu söyledi. Bugün bakıldığında Aksaray’da tarım ve hayvancılığın önemli bir sektör ve çok sayıda vatandaşın gelir kapısı olduğunu söyleyen Başkan Tüzün, bunu ileriye götürmek ve zenginleştirmek adına Ziraat odası ile çalışacaklarını ifade etti.

Toplantı açıklamalarda bulunan diğer isim Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak ise , Aksaray’ın tarım sektörü için her türlü çalışmayı yapacaklarını belirterek, İl Genel Meclisi ile beraber ortak projeler gerçekleştirebilecekleri dile getirdi. Ayrıca Koçak, Aksaray nüfusunun yüzde 80’inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığını ve bunun ciddi bir rakam olduğunun söylerken , hedeflerinin tarım ve hayvancılığı daha iyi seviyeye getirmek ve çiftçinin gelirini daha da yükseltmek olduğunu ifade etti.