Aksaray Memur-Sen’den Mehmet Selim Kiraz Açıklaması

Memur-Sen Aksaray şubesi, geçtiğimiz günlerde rehin alındıktan sonra katledilen Savcı Mehmet Selim Kiraz için Aksaray Hükumet Meydanında bir basın açıklaması yaptı.

Memur-Sen Aksaray şubesinin organize ettiği basın açıklamasına Aksaray Memur-Sen başkanı Şaban BÜLBÜL, Aksaray Bem Bir-Sen başkanı Seyfullah BAYSAL, Aksaray Sağlık-Sen Başkanı Rıfat KAYA ve Memur-Sen’e bağlı sendikalar katıldı.

Grup adına basın açıklamasını Memur-Sen Başkanı Şaban BÜLBÜL okudu. Yapılan basık açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

İstanbul Çağlayan Adalet Sarayının 6. Katındaki odasında DHKP-C’li iki alçak terörist tarafından rehin alınan ve saldırıya uğrayan memur suçları bürosu şehit savcımız Mehmet Selim KİRAZ, hain bir saldırı sonucu şehit edilmiştir. Ülkemizde ne zaman güzel şeyler yapılsa, ne zaman milli birlik ve beraberliğimiz hainleri rahatsız etse, kanlı ellerin kurduğu karanlık planlar devreye girmektedir, bu tür saldırıların amacı, doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kadar bir ve beraber olan vatandaşlarımızın arasına nifak sokmak, ülkemizde kaos oluşturmaktır. Bu tür hain saldırılar, bizlerin kardeşliğini asla zayıflatamayacaktır. Kardeşliğimizi bozmaya yönelik oynanan her oyunu aziz milletimiz sağduyuyla bozacaktır. Memur-Sen olarak terörün her türlüsünü şiddet ve nefretle kınıyor, şehit savcı Mehmet Selim KİRAZ’ a Allahtan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyoruz.”

Basın açıklamasının ardından Aksaray Genç Memur-Sen il başkanı Niyazi MARAŞLIOĞLU, Genç Memur-Sen olarak Türkiye’nin bütün üniversitelerinde ortak bir basın açıklaması yapıldığını ve kendilerinin de Aksaray Üniversitesinde bu basın açıklamasını yaptıklarını ifade etti.

Aksaray-Memur-Sen'den-Mehmet-Selim-Kiraz-Açıklaması-(1) Aksaray-Memur-Sen'den-Mehmet-Selim-Kiraz-Açıklaması-(2) Aksaray-Memur-Sen'den-Mehmet-Selim-Kiraz-Açıklaması-(4)