Aksaray Tarım Ticaret İhtisas Merkezi Olacak

Aksaray Valisi Şeref Ataklı, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş, Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök ve beraberindeki heyet Tarım Ticaret İhtisas Merkezi İnşaatında İncelemede Bulundu.

 Tarihinde emsali görülmemiş dev yatırımın Aksaray’a hayırlı olmasını dileyen Aksaray Valisi Ataklı” Arkadaşlarımızdan inşaatla ilgili bilgi aldık. Bulunduğumuz alanda gayet güzel bir proje uygulanıyor. Burada 160 adet depomuz ve toplamda 52 bin m² kapalı alanı olacak. Ticaret Borsamızın üyelerinin, çiftçimizin ihtiyaçlarını karşılayacak çok uygun bir mekân olacak inşallah. Seneye burası faaliyette olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“Burası Bittiği Zaman Bölgenin en Büyük Ticaret Merkezlerinden Birisi Olacak”

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ise bölgenin en büyük tarım ticaret ihtisas merkezi alanının burası olacağına dikkat çekerek “Sayın Valimizle beraber inşaat alanında incelemelerde bulunduk. Şu anda depoların temelinin atıldığı alandayız. İnşaatın hızlı bir şekilde devam ettiğini yerinde de görmüş olduk. İnşallah burası bittiği zaman bölgenin en büyük ticaret merkezlerinden birisi olacak. Bu noktada değerli Aksaray Ticaret Borsası Başkanıma teşekkür etmek istiyorum. Bizim zaten seçim döneminde de vermiş olduğumuz vaatlerden birisi de böyle modern bir projeyi borsamızla birlikte yapmaktı. Bu neden den dolayı Belediye ve Borsa ortaklaşa çalışarak güzel bir projeye imza attığını düşünüyorum. Ben tekrar kendilerine ve Yönetimine teşekkür ediyorum ” dedi.

Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök ise “Belediye Başkanımız ile bu projeyi sahiplendik. Bu proje Ticaret Borsası üyeleri, Şehrin dinamikleri ve Aksaray Belediyesinin ortak çalışmaları sonucu ortaya çıkmıştır. Bölgede hatırı sayılır, parmakla gösterilen bir Tarım Ticaret İhtisas Merkezi olacaktır. Sayın Valimizin himayelerinde Belediye Başkanımızın ortak çalışmaları ile yapamayacağımız hiç bir şey yok diye düşünüyorum. Hepinize ayrı ayrı saygı ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Aksaray Bölgenin En Büyük Tarım Ticaret İhtisas Merkezi Olacak (2)

Aksaray Bölgenin En Büyük Tarım Ticaret İhtisas Merkezi Olacak (4)