Aksaray’da Asfalt Sezonu Açıldı

Aksaray Belediyesi, 2015 yılının asfalt sezonunu Meydan ve Çerdiğin Mahallelerinde başlattı. Asfalt çalışmasıyla birlikte şehrin birçok noktasında kilit parke taşı, kaldırım, yol açma, kısmi kaplama çalışması eş zamanlı olarak start aldı.

Aksaray Belediyesi Fen işleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, baharın gelmesiyle birlikte Meydan Mahallesi başta olmak üzere Çerdiğin Mahallesinde asfalt sezonu açtı. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, geçtiğimiz günlerde asfalt atılacak mahalleleri ziyaret etmiş, mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri ile görüşmüştü. Ziyaretinde de  belediye hizmetlerinin hazırlanan plan çerçevesinde her mahalleye ulaşacağını ifade etmişti.

 

Asfalt çalışmasının kenar mahallelerde başlattığını hatırlatan Yazgı, “Geçtiğimiz yıl göreve başladığımız andan itibaren ilk yaptığımız icraatlardan biri kenar mahallelere asfalt atmak oldu. Çünkü seçim öncesi gezilerimizde halkımızdan bu yönde yoğun istek almıştık. Çalışmalarımızı bu doğrultuda yürüttük” dedi.

Aksaray Belediyesi, geçmiş sezonda Hacılar Harmanı, Yavuz Sultan Selim, Hürriyet, Kurtuluş, Laleli, Bayram Baba, Bedir Muhtar, Kalanlar, Zafer, Çiftlik, Yeni Mahalle, Somuncu Baba mahallerine yol yenileme, yeni yapım ve onarım için 150 bin ton asfalt atmıştı.

Bu yılki asfalt sezonunu Meydan ve Çerdiğin Mahallelerinde başlarken bu çalışmaya eş zamanlı olarak şehrin değişik bölgelerinde kaldırım, yol açma ve yama işlemleri aynı anda başlatıldı. Belediye ekipleri, yol yapımının yanı sıra çalışma başlatılan mahallelerde tespit ettiği bozulmaları düzeltmek amacı ile asfalt onarımı ve kısmi kaplama yapmayı da planlıyor.  

aksarayhaber.net.tr

Aksaray-Belediyesi-Asfalt-Sezonunu-Açtı-(2)

Aksaray-Belediyesi-Asfalt-Sezonunu-Açtı-(3)

Aksaray-Belediyesi-Asfalt-Sezonunu-Açtı-(4)