Aksaray’da Bayram Nasıl Geçti?

Aksaray Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramını huzurlu ve sorunsuz şekilde geçirmesi için aldığı tedbirleri bayram boyunca bir bir yerinde uyguladı. Alınan önlemler sayesinde Aksaray’ın hiçbir noktasında olumsuz bir durum yaşanmadı. Belediye; Arefe günü vatandaşların mezarlık ziyaretini kolaylaştırmak aldığı önlem ve tedbirleri bayramının 4. gününe kadar sürdürdü. Her bayram yaşanan ve sahibinin elinden kaçan firari kurbanlık boğalar için Belediye bünyesinde kurulan “Alo Boğam Kaçtı Timi” Bayram boyunca teyakkuzda bekledi ve her türlü ihbarı değerlendirdi.

Başkan Yazgı, Halk İle Bayramlaştı

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Ulu Camide Bayram namazını kıldıktan sonra halka ile bayramlaşarak Belediye Et Entegre Tesislerine geçti. Kesimhanede sıra bekleyen vatandaşlarla sohbet eden Başkan Yazgı, burada da vatandaşların bayramını kutladı. Başkan Yazgı, yaptığı açıklamada belediye hizmetlerinin tam manasıyla halka ulaşması için bazı tedbirlerin alındığı söyleyerek “Vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir bayram geçirmesi için her türlü önlemi almış bulunuyoruz. Ayrıca vatandaşlarımız için belirlediğimiz 10 farklı kesim noktasında şuanda kesimler devam ediyor. Hizmetimiz bütün titizlikle ve incelikle devam ediyor. Buradan tüm İslam Aleminin, ülkemizin ve halkımızın Mübarek Kurban Bayramını kutluyor ve hayırla vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Belediye Hizmetleri Aksamadı 

Aksaray Belediye, Kurban Bayramı tatili süresince hizmetlerin aksamadan yürütülmesi için yeterli elemanları belirli birimlerde görevlendirilerek gerekli önlemleri aldı. Bayram süresi boyunca hiçbir vatandaş mağdur edilmedi. Belediye hizmetlerinde ise hiçbir aksama yaşanmadı.

Kesimler Belirlenen Noktalarda Gerçekleşti

Aksaray Belediyesi, bayram öncesinde belirlediği kurban kesim noktalarının kesime hazır hale getirerek vatandaşların hizmetine sunacağını duyurmuştu. Belirlenen kesim noktalarına kurban platformu Belediye ekiplerince kuruldu.  Ayrıca vatandaşların su ihtiyacını gidermek için araçlarını su tankerleri kesim noktalarında bayram boyunca bekledi. Diğer bir yandanda vatandaşlara etlerini ve atıklarını koymak üzere poşet de dağıtıldı. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların belirlenen kurban kesim yerleri dışında kesim yapmasına izin vermedi. Vatandaşlar, Aksaray Belediyesinin belirlediği noktalarda kurbanlarını kesti. Temizlik görevlileri, kesim noktalarında sürekli temizleyerek sağlıksız ve görüntü kirliliğine önüne geçti.

“Alo Boğam Kaçtı Timi” Hiç Durmadı

Aksaray Belediyesi, Ulaşım hizmetlerinin aksamasına izin vermedi. Bayram tatilinin başlamasıyla beraber şehirler içi toplu ulaşım ile arası otobüs terminalinde yolcu otobüslerine yönelik denetimlerini sürdürdü. Belediye bünyesinde kurulan Boğam Kaçtı timi bayramda mesai dinlemedi. Bayramda firar eden kurbanlık boğalar sahiplerine zor anlar yaşattı. Aksaray Belediyesi 153 “Alo Boğam Kaçtı” hattına ve 444 55 68 çağrı merkezine bu yönde sayısız ihbar geldi. Belediye bünyesinde kurulan “ALO BOĞAM KAÇTI TİMİ” gelen bu ihbarlar doğrultusunda adreslere giderek kaçan firari boğaları uyuşturucu iğne ile etkisiz hale getirerek kurbanları sahiplerine teslim etti.

AKSARAYDA-BAYRAM-(1)

AKSARAYDA-BAYRAM-(3)

AKSARAYDA-BAYRAM-(4)

AKSARAYDA-BAYRAM-(5)

AKSARAYDA-BAYRAM-(6)

AKSARAYDA-BAYRAM-(7)