Aksaray’da Coşkulu Kutlu Doğum Programı

 

Peygamber Sevdalıları Platformuna üye derneklerden AKSA-DER tarafından Aksaray Hükümet Meydanında “Eşsiz Önder Hz. Muhammed” konulu kutlu doğum etkinliği gerçekleştirildi.

Aksaray’da Peygamber Sevdalıları Platformuna üye derneklerden AKSA-DER tarafından Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerinin 1444. yılı münasebeti ile “Eşsiz Önder Hz. Muhammed” konulu kutlu doğum etkinliği düzenlendi. Daha önce birçok siyasi partinin miting yaptığı yer olan Aksaray Hükümet Meydanı tarihinde ikinci defa Kutlu Doğum programı için tahsis edildi. Hükümet meydanındaki Kutlu Doğum Programına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

 

Aksaray’da Coşkulu Kutlu Doğum Programı (9)

Saat 14.00’da başlayan Kutlu Doğum Programı, Hafız Ömer Yılmaz’ın okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından açılış konuşmalarını yapmak üzere Aksaray Peygamber Sevdalıları Platformu adına İlahiyatçı Nezir Tunç Hoca kürsüye çıktı.

Aksaray’da Coşkulu Kutlu Doğum Programı (14)

Peygamber Sevdalıları Platformunun kuruluş amacı ve yaptığı faaliyetler hakkında bilgi veren Tunç; “Peygamber Sevdalıları Platformu, 2006 yılında İsveç ve Danimarka’daki karikatüristlerin, Efendimiz Hazreti Muhammed (s.a.v) hakkında çizmiş oldukları karikatürlerden dolayı Türkiye’nin muhtelif yerlerinde mitingler, protestolar ve basın açıklamaları yapıldı. 2006 yılında kurulan Platformumuz, Türkiye’nin ve dünyanın değişik ülkelerinde Nisan ayı geldiğinde, Resulullah Efendimizin viladetini kutluyoruz. Önce salonlarda başladık, stadyumlarda, meydanlarda ve şuanda miting alanlarında bu Muhammedi aşkı kardeşlerimizle paylaşıyoruz. Bu yıl Türkiye’de yaklaşık 350 noktada mitingler ve programlar düzenledik. Allah’a hamdolsun ki Aksaray da bu 350 noktadan bir tanesi olmuştur.” Dedi.

Tek Önderimiz Hz. Muhammed’dir

Peygamber Sevdalıları Platformu hakkında bilgi verdikten sonra Tunç konuşmasının sonunda programın hazırlanması ve duyurulması aşamasında görev alan üye ve gönüllülerine teşekkür ederek, konuşmasını şu şekilde bitirdi “Allah u Teâlâ peygamber efendimizle ilgili şöyle buyuruyor; “Ey insanlar beni sevdiğinizi iddia ediyorsanız Resulüme uyun ki bende sizi seveyim.” İşte bizde Allah u Teâlâ kendi sevgisini onun tabiiyetine bağladığı ve bizzat Allah tarafından terbiye edilen Hz. Muhammed aleyhisselamı kutluyoruz bugün. Allaha hamdolsun sevinçliyiz, mutluyuz, gururluyuz ve sürurluyuz. Aksaray’dan Medine’ye sesleniyoruz Ya Resulallah biz,  peygamber sevdalıları olarak seni çok seviyoruz. Senin sevdalıların bugün Aksaray Hükümet Meydanında bir araya gelmiş tekbirler ve salavatlarla seni anıyorlar. Herkesin birinin peşinden gittiği bu asırda Peygamber Sevdalıları bunu diyor: tek önderimiz Hz. Muhammed aleyhivesselam’dır.

Aksaray’da Coşkulu Kutlu Doğum Programı (18)

Açılış konuşmasının ardından sahne alan Özlem Ajans Sanatçıları vatandaşlara ilahi ziyafeti sundu. Özlem Ajans Sanatçılarının seslendirdiği ilahilerle vatandaşlar büyük bir coşku ile eşlik etti.

Programın devamında Mevlidi Şerifi okumak üzere mevlithanlar sahne aldı. Tam bu sırada sağanak yağış başladı. Halk, sağanak yağışa aldırış etmeden programa iştirak etti. Okunan mevlidi vatandaşlar büyük bir ilgiyle dinledi.

Aksaray’da Coşkulu Kutlu Doğum Programı (3)

Okunan mevlidi şeriften sonra konuşmalarını yapmak üzere İlahiyatçı Ömer Çelik hoca kürsüye çıktı. Konuşmasına sağanak yağmurdan dolayı kısa keseceğini belirterek başlayan Çelik; “  Siz değerli Peygamber âşıklarını yağmur altında ıslatıp sizin hasta olmanıza gönlümüz el vermez, o yüzden kısa bir konuşma yapıp programımızı bitireceğiz.” Dedi.

İnanın Bizler Peygamber Aşkını ve Sevdasını Sizden Öğreniyoruz

Peygamber Sevdalıları Platformu olarak Türkiye’nin 350 noktasında Kutlu Doğum Etkinliklerini düzenlediklerini söyleyen Çelik, “bu etkinlikleri düzenlemekteki gayemiz siz değerli kardeşlerimizin Peygamber efendimizi anmaya vesile olmak, onun hayatını öğrenmek, öğrendiğimiz sünneti seniyyesini hayatımıza tatbik etmek başımıza gelen bela ve musibetlerden kurtulmanın yolunun Peygamber efendimizin sünneti seniyyesine uyma olduğunu hatırlatmaktır. Bizlerin sizlere Peygamber aşkını öğretme hadsizliğimiz yok. Zaten sizler Peygamber sevdalısı ve âşıklarısınız ve inanın bizler peygamber aşkını ve sevdasını sizden öğreniyoruz. Eğer bugün içinde bulunduğumuz musibetlerde, çocuklarımızın uyuşturucuya ve içkiye müptela olmasından kendi anne ve babalarını öldürmesinden ya da içinde bulunduğumuz toplumda ahlaksızlığın ve kötülüğün artmasından kurtulmak istiyorsak Hz. Muhammed Mustafa Efendimizin ancak sünneti seniyyesine uymakla onun yolunda gitmekle olur.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Program sağanak yağmur nedeniyle yarıda kesildi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.