Aksarayda Hdp Tabelası İndirildi

Aksaray hükümet meydanında sosyal medyada örgütlenen kalabalık Pkk-HDP’yi protesto etmek için toplandı. Çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu kalabalık sloganlar eşliğinde Hdp Aksaray teşkilatına yürümek istedi fakat güvenlik güçleri daha önceden barikatlar kuruduğu sokağa girmek isteyen kalabalığa engel oldu. Hükümet meydanında toplanan kalabalık Aksaray belediyesi önüne doğru yürüdü. Buradan Telekom binası önünden yürümek isteyen kalabalığı güvenlik güçleri tekrar engel oldu. Pkk-Hdp karşıtı sloganlarla Aksaray Lisesi önünden Kırk metrelik yola çıkan kalabalık yürüyüşe buradan devam etti.

Birçok vatandaş işyerlerinden, yoldan geçenlerde kenardan protestoya destek verdiler. Efor önünden tekrar hükümet meydanına gelen kalabalık polisin kurduğu barikatları yıkmak istedi fakat güvenlik güçlerince tomalardan sıkılan tazyikli su ve biber gazı ile kalabalık dağıtıldı. Güvenlik güçlerinin bu hareketinden sonra kalabalık daha artmayave öfkelenmeye başladı. Uzun süren bekleme, tazyikli su ve biber gazına rağmen kalabalık dağılmadı ve pkk-hdp il teşkilatı bürosundan tabelası söküldü.


hdp_tabelasi_indirme_0

hdp_tabelasi_indirme_1

hdp_tabelasi_indirme_2

hdp_tabelasi_indirme_3

 

Türkiyenin birçok yerinde gerçekleşen pkk-hdp tabelalarını sökme eylemi Aksarayda da bir kaç biber gazından etkilen kişin haricinde sakin bir şekilde kazasız son buldu..