Aksaray’da Otobüs Durakları Yenileniyor

Aksaray Belediyesi, oldukça eskiyen ve yıpranan otobüs durakları ve TOKİ tarafındaki yeni faaliyete giren otobüs güzergahındaki gerekli yerlere durak kuruyor.

Aksaray Belediyesi, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü toplu ulaşım güzergahlarında, yolcuların daha iyi ulaşım hizmetlerini alması için yolcu bekleme duraklarını kurmaya başladı. TOKİ bölgesinde 4 ve 5 yerde, yeni otobüs güzergahlarındaki kurulan yolcu bekleme durakları, faaliyete girdi.

Yeni yolcu bekleme duraklarını kullanan vatandaşlar “Belediye’nin bu hizmetinden oldukça memnun kaldıklarını belirttiler, ayrıca eskiden TOKİ hattındaki güzergahta bekledikleri zaman özellikle kış mevsimlerinde yağmur ve kardan oldukça olumsuz etkilendiklerini dile getiren vatandaşlar, kış iyice bastırmadan bu sorun halledildiği için Belediye Başkanımız Sayın Haluk Şahin YAZGI’ ya ve belediye çalışanlarına teşekkür ediyoruz” şeklinde memnuniyetlerini dile getirdiler.

Ayrıca sadece bu bölgelerde değil şehrin diğer taraflarındaki yıpranan ve doğal şartlardan olumsuz etkilenen yolcu bekleme durakları da yenilendi.

                                                                                           (Ömer YILDIRIM/aksarayhaber.net.tr)