Aksaray’da PKK Protesto Edildi

Aksaray’da bu gün saat 14.00’da Aksaray Hükümet Meydanında Kobani ‘yi bahane ederek HDP’nin halkı sokağa dökmesi ve mütedeyyin insanları hedef göstermesinin ardından azgın çeteler, Türkiye’nin dört bir tarafını, Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesini savaş alanına çevirmesini, Aksaray İlim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (AKSA-DER) yaptığı basın açıklaması ile protesto etti.

Basın açıklamasından önce, Dernek başkanı Mustafa BİLGİÇ açılış konuşmasını yapması için sözü İlahiyatçı Nezir TUNÇ Hoca’ya verdi. Söz alan Nezir TUNÇ Hoca:” Kobani bahanesi ile İslam’a savaş açtılar, Birkaç örnek vermek istiyorum, Batman’da özürlü bir kişi sırf sakallı olduğundan dolayı 14 yerinden bıçaklandı, Kızıltepe’ de sadece sakallı olduğundan dolayı 2 kişi katledildi, Diyarbakır merkezde sırf hanımı tesettürlü olduğundan dolayı 55 yaşındaki bir amcamızı katlettiler. Van’da mütedeyyin kişiliği ile bilinen bir Müslüman, sakalından dolayı vahşice katledildi.

İşte bu zalimlerin hedefi Kuran kurslarıdır, hedefleri Camilerdir, hedefleri Müslüman insanlardır, hedefleri sakallı kişilerdir ve tesettürlü kişilerdir. Bu çeteler özellikle HÜDA-PAR ve PEYGAMBER SEVDALILARI PLATFORMU’ na bağlı STK’lara saldırıyorlar. Kurban bayramının 4. Gününden itibaren HÜDA-PAR ve PEYGAMBER SEVDALILARI Derneklerine yaklaşık 100 ayrı saldırı yapıldı, bu saldırılarda 21 tane HÜDA-PAR binası tamamen yakıldı. Bir diğeri de onlarca Sivil Toplum Kuruluşu’nun binaları yakıldı, talan edildi. Kobani bahanesi ile özellikle Doğu ve Güneydoğu illerimizi, savaş alanına çeviren, kaosa çeviren bu çeteler Nusaybin ilçesinde Ezanları susturdular, Nusaybin’de Ezan okunamaz hale geldi. Diyarbakır’da 1 Milyon 200 Bin insanın yaşadığı bir metropol kentten bahsediyoruz, birkaç Cami dışında Diyarbakır’daki Camilerde ezan okunamadı.

Çözüm süreci var diye Doğu ve Güneydoğu illerimizi, bu Budist çeteleri aratmayan bu Vandallara teslim eden Hükümet’e sesleniyoruz, Cumhurbaşkanından Başbakanına ve bütün yetkililer Doğu’daki bu mazlum Müslümanları bu mazlum Mustazaf’ların hakkını dile getirmeleri lazım. Çözüm süreci var diye bu Müslümanların ahı’nı alamazsınız. Bu Müslümanların ahı’nı alırsanız bunu iyi bilin ki altından kalkamazsınız. Çünkü: Gözü yaşlı annelerin, O yetim kalan çocukların bedduası sizin belinizi doğrultmayacak. Bunu iyi bilmemiz lazım değerli Müslümanlar.

İslami Sivil Toplum Kuruluşları, Budist çeteleri aratmayan bu vahşi Vandallara karşı kardeşlerinin yanında olduğunu ve doğudaki Müslümanlarla gönül bağı olduklarını deklare etmelidirler. Yoksa O hocaları dinleyen öğrenciler, “Hocam sen Ayet okuyorsun, Hadis okuyorsun da Kardeşlerimiz öldürülüyor, biz bir şey yapmayacak mıyız?” diyecek pozisyona geliyorlar. Ve Allah bunun hesabını soracaktır. Zalimler İçin yaşasın Cehennem diyorum.” Dedi.

Ayrıca Nezir TUNÇ Hoca konuşmasını yaptığı sırada sözü sık sık kesilerek ( Tekbir, Kahrolsun PKK, zalimler için yaşasın cehennem) sloganları atıldı.

Nezir Tunç Hoca konuşmasını bitirdikten sonra söz alan AKSA-DER Başkanı Mustafa BİLGİÇ basın açıklamasını okudu. Basın açıklamasının satır başları Şöyle: PKK/HDP’nin çağrısıyla “her yer Kobani” sloganıyla meydanları savaş alanlarına çevirdiler. Başta mütedeyyin insanlar, STK’lar ve partilere saldıran bu azgın çetelerin tavrı bizlere bunların nedenli İslam düşmanı olduklarını gösteriyor.

Bu azgın güruhun tesettürlü bacılara, sakallı insanlara saldırıp katletmeleri, camileri ateşe vermeleri ve Kur’an Kurslarını yakmalarından anlıyoruz ki bunların baş düşmanı; camiler, Kur’an kursları ve İslam’ın şiarlarından olan tesettür ve sakaldır.

PKK-HDP yöneticilerinin Kobani bahanesiyle çetelerini sokaklara dökerek Ülkeyi kaosa ve doksanlı yılların karanlık günlerine götürmek istedi. Bu çeteler özellikle Doğu ve Güneydoğu illerimizde yüzlerce ev, dükkân, kamu binaları, İslami parti ve STK binalarını yakıp, ortalığı savaş alanına çevirdiler. Kendi ideolojilerinde olmayan herkesi düşman görerek saldıran azgın çeteler özellikle HÜDA PAR ve PEYGAMBER SEVDALILARI Platformuna bağlı STK’lara ve üye-gönüllülerine resmen savaş açtılar. 

 

Ömer YILDIRIM/aksarayhaber.net.tr