Aksaray’da “Şafak Operasyonu”

Aksaray Müftülüğü ve ASÜ Diriliş topluluğu tarafından Cemaleddin-i Aksarayi Camii’nde “Şafak Operasyonu” sloganıyla sabah namazı programı düzenlendi.

Aksaray Müftülüğü ve ASÜ Diriliş topluluğu tarafından Cemaleddin-i Aksarayi Camii’nde “Şafak Operasyonu” sloganıyla sabah namazı programı düzenlendi. Aksaray İl Müftüsü Cemalettin Bal Hoca’nın kıldırdığı sabah namazının ardından camii cemaatine yönelik kahvaltı programı düzenlendi. Kahvaltıda bir konuşma yapan Cemalettin Bal, gençleri camilerde görmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

“İnsanların gençlik döneminde yaptıkları daha değerlidir.”

Kahvaltıda geçlere seslenen Bal, İnsanların gençlik döneminde yaptıklarının daha değerli olduğunu ifade ederek konuşmasını şöyle sürdürdü;

“İnsanların gençlik döneminde yaptıklarının Allah katında kat kat daha fazla sevabı vardır. Bir Mü’min gencin yatağından kalkıp, Camiye gelip cemaatle namaz kılmak için cemaatle beraber olması Allah katında daha kıymetlidir. Efendimiz aleyhisselamın hadisinde de görüyoruz ki ihtiyarına hürmet etmeyen, küçüğüne merhamet etmeyen bizden değildir. Böylelikle Mü’minlerin kalpleri birleşiyor. Bu sabah burada geçlerimizle Camii cemaatimiz omuz omuza yan yana geldi. İnşallah bu, kalplerin birleşmesine vesile oldu.”

“Programlarımız her hafta devam edecektir.”

Sabah namazı programlarımız her hafta Cuma günü farklı camilerde devam edecektir. Geçlerimizin sayısının her camide katlanarak artmasını istiyoruz. Programlarımızı biraz daha farklılaştıracağız.

Program, çekilen zikirlerin ardından son buldu.