Aksaray’da Siyer Sınavı Gerçekleştirildi

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından “O’nu Oku, O’nu Yaşa” sloganıyla bu yıl altıncısı düzenlenen Siyer Sınavı, Türkiye genelinde 220 merkezde başladı.

Her sene Türkiye’nin birçok yerinde gerçekleştirdikleri; Kutlu Doğum programlarıyla ülkede ses getiren Peygamber Sevdalıları Platformu sadece kutlu doğum etkinlikleriyle kalmayıp bunun yanında birçok farklı dalda etkinlik düzenlemeye devam ediyor. Bugün saat:10.30’da başlayıp, saat:12.30’da biten ve Türkiye’nin birçok bölgesinde gerçekleştirdikleri Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in hayatını konu alan “O’nu Oku, O’nu Yaşa” sloganıyla bu yıl altıncısı düzenlenen Siyer Sınavı, Türkiye genelinde 220 farklı merkezde yapıldı.
Peygamber sevdalılarının siyer sınavı etkinliği yaptığı adreslerden biri de Aksaray ili oldu. Peygamber Sevdalıları Platformuna üye derneklerden Aksa-Der(Aksaray İlim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği)’nin koordinatörlüğünde Salim İçli Final Temel Lisesi’nde gerçekleştirildi. Aylar öncesinde yoğun bir çalışma içerisine giren Aksa-Der, gönüllüleriyle beraber Aksaray’ın değişik noktalarına Afiş asarak ve birebir halkla görüşerek broşür verip insanları peygamberlerini tanımalarına vesile olacak sınavı tanıtıp kayıt işlemlerini yaptı. Yaklaşık 400 kişinin başvurduğu sınav, Her yaş grubuna ayrı bir şekilde 1.2.3 ve 4. kategorilerde, ilkokul öğrencisinden, yaşlı kesime kadar farklı gruplarda yapıldı. Bugün itibariyle gerçekleşen siyer sınavı Aksaray halkı tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Siyer sınavına katılan yarışmacılardan sınav çıkışında görüştüğümüz. Emrah. A sınavla ilgili düşüncelerini ifade ederek;” Öncelikle bu gibi hayırlı işlerin gerçekleşmesinde emeği geçen Peygamber sevdalıları platformu ve onu Aksaray ilimizde temsil eden Aksa-Der’ den Allah Razı olsun. Gerçekten şunu ifade etmeliyim ki bu gibi sınavlara halkımızın ihtiyacı bulunmaktadır. İslam dinine mensup olup da hala peygamberini tanımayan birçok insan var etrafımızda, öyle ümit ediyorum ki bu sınavlar halkımızı daha iyi bir şekilde bilinçlendirecek ve peygamberlerini tanımada vesile olacaktır. ”Dedi.

Aksaray Salim İçli Final Lisesi’nde yapılan siyer sınavı bitiminde Aksa-Der tarafından yarışmacılara tatlı ikram edilerek etkinlik sona erdi.