Aksaray’da Suç Oranları Artıyor

 

Ülke genelinde artan suç işleme oranları Aksaray da etkisini göstermeye başladı. Son zamanlarda Aksaray’da eskiye oranla büyüyen ve halkı tedirgin eden suç işleme oranının önüne geçilmiyor. Son bir haftadır esrarengiz cinayet vakaları ve emniyet güçlerinin yakaladığı esrar kaçakçıları tecavüz zanlıları bunun gibi olaylar yaşanıyor.

Bu birkaç gün için de edinilen bilgiye göre Aksaray’ın Eskil ilçesinin Güneşli köyünde oturmakta olan 46 yaşındaki Turgut Ç. İle yeğenleri Şambaz Ç. , Şaban Ç. Nedeni belli olmayan bir sebepten dolayı önce tartışmaya başladılar. Daha sonra tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesi sonucunda amca Turgut Ç. Yi yeğenleri tarafından tüfekle yaraladılar. Ayrıca Aksaray genelinde gerçekleştirilen başta cinsel suçlar olmak üzere bir çok suçtan aranan bir kişi yakalanarak adalet önüne çıkartıldı. Yapılan yargılamada tutuklanan kişi Aksaray Kapalı Ceza İnfaz kurumuna teslim edildi. Konuya ilişkin Aksaray İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada” ilimizde değişik tarihlerde meydana gelen “yağma, cinsel saldırı, çocuğun cinsel istismarı, motosiklet hırsızlığı, yankesicilik olayları ile ilgili olarak , Aksaray Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerin yapmış oldukları geniş çaplı araştırmalar sonucunda olayları faili Y.Ç olduğu tespit edilmiş ve yakalanmıştır.” dedi.

Yine Gülağaç ilçesine bağlı Bekarlar köyünde evinden aracıyla ayrılan Doğan Uşna(50) evinden 800 metre uzaklıktaki dağın yamacına çıktı. Sabah uyandıklarında Uşna’yı bulamayan ailesi aracın yanına gitti ve akrabaları Uşna’yı aracın bagajında öldürülmüş olarak buldular. Olay yerine gelen savcı yaptığı incelemede cesette üç kurşun olduğunu tespit etti. Şahsın cesedi otopsi yapılmak üzere Aksaray Devlet hastanesine kaldırıldı.

Bunun yanında Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin09.08.2015 günü yaptığı yol kontrollerinde E-90 karayolunda şüphe üzerine durdurulan sürücülüğünü O.E.nin yapmış olduğu kamyonda yapılan aramada toplam 8 kilo 182 gram esrar maddesi ele geçirildi. Ayrıca il genelinde sokak satıcılarına yapılan operasyonlarda da esrar, ectasy gibi uyuşturucu maddeleri yakalandı.