Aksaray’dan Bayırbucak’a Bir Tır Dolusu Yardım Daha Gönderildi

Aksaray’dan Suriye’deki Bayır-Bucak Türkmenlerine insani yardımlar devam ediyor.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı, İnsani Yardım Vakfı (İHH), Genç Memur Sen tarafından Suriye’deki Bayır Bucak Türkmenleri ’ne 1 TIR yardım gönderildi.

Cumartesi Pazarı içinde gerçekleştirilen törene Belediye Başkanı haluk Şahin Yazgı, AK parti Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Aktaş, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, İHH Başkanı Önder Özkan ve çok sayıda üyeler katıldı.

Yardım TIR’ın gönderilmesi sırasında bir açıklama yapan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, “Bayır Bucak’ta yaşanan durumu hepimiz biliyoruz. Burada duyarlı olmak, bu duyarlılığı hissedip onların yanında olduğumuzu göstermek lazım. Şimdi bu duyarlılığı gösteriyoruz. Yapılan çalışmalardan dolayı herkesi tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. Allah sizlerden razı olsun. İnşallah bizlerde elimizden geldiği kadar ne yapmamız gerekiyorsa da yanınızda olacağız” dedi.
AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Aktaş ise açıklamasında  “AK Parti Aksaray Gençlik Kolları Teşkilatı ve diğer sivil toplum örgütlerimizin gençlik kılları ile bir çalışma yaptık. Bayır Bucak’taki Türkmen kardeşlerimize dualarımızın yanı sıra maddi de bir destek olmak adına böyle bir yola çıktık. Onların bizlerin desteğine çok ihtiyaçları var. Bizlerde bir nebze de olsa onların ihtiyaçlarına karşılık vermek, ihtiyaçlarını karşılamak adına bir TIR gönderiyoruz. Gençlik teşkilatımıza ve yardımda bulunan tüm Aksaraylılara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından dualar edilerek yardım TIR’ı Türkmenler için yola çıktı.