Aksaraylılar Belediye’den Somut Adım Bekliyor

Aksaray Üniversitesinde sahne alacak, sanat adı altında resmen dansöz oynatan ve kendilerine “Anadolu Ateşi” adını veren organizasyona Aksaray Belediyesinin de sponsor olması halkta büyük tepki oluşturdu.

Gelen tepkiler üzerine bazı reklam panolarında belediye logosu kaldırıldı. Ancak özellikle büyük bilbordlarda hala Aksaray Belediyesi logosunun durması “Aksaray Belediyesine Yakışmıyor” yorumları yapılmasına sebep oldu.

Konu ile ilgili olarak birçok vatandaşın görüşünü aldık. İşte bazı vatandaşların yorumları;

Hamza E. “Muhafazakar bir belediye olmasına rağmen ahlak dışı bir organizasyona sponsor olması çok yanlış bir şeydir.”

Ömer Ö. ”Aksaray Belediyesinin logosu ile bir dansözün aynı karede olması utanç verici bir durumdur.”

Ayşe G. “Evliyalar diyarı Aksaray da böyle çirkef bir programın sahnelenmesi şehrimizin maneviyatına yakışmıyor. Ayrıca belediyenin böyle çirkef programa yardımcı olması kabul edilebilir bir şey değildir.”

Yusuf Ç. “Aksaray Belediyesi bu ahlak dışı organizasyondan desteğini çekmezse ecdadımızın kemiklerini sızlatmış olur.”

Gönül A. “Kanaatimce başta Belediye başkanı ve belediye yöneticileri, bu ahlaksız organizasyonun detayları hakkında malumat sahibi olmadıklarını düşünüyorum. ”

Emrah A. “Aksaray Belediyesi onlarca hayırlı işlere imza atmış, yüzlerce muhtaç ailelere yardım etmiş ve şimdiye kadar hep dini –milli değerlere sahip çıkmıştır. Fakat sanat adı altında yapılacak bu çirkin programa sponsor olması bende çok şaşırdım. ”

Hamdullah E. “Mevleviliğin sembolü olan semazenlerle hayâsızlığın sembolü olan dansözlerin aynı organizasyon tarafından yapılması bence para kazanmak için bunlar her yolu kendilerine mubah görüyorlar. ”