Aksaraylılar Kılıçarslan Parkına Akın Etti

Sıcaklıkların 33 dereceye ulaştığı Aksaray’da aileler serinlemek ve hafta sonu tatilini değerlendirmek maksadıyla Kılıçarslan Parkına akın etti.

Sıcaklıkların 33 dereceye ulaştığı Aksaray’da aileler serinlemek ve hafta sonu tatilini değerlendirmek maksadıyla Kılıçarslan Parkına akın etti. Piknik alanını sabahtan dolduran vatandaşlar, bunaltıcı sıcaktan korunmak için ağaçların gölgesine sığındı. Vatandaşların en çok rağbet ettiği Kılıçarslan Parkı hafta sonu tatilini değerlendirmeye gelen vatandaşlar sayesinde renkli görüntülere sahne oldu.  Aileleri ile birlikte piknik alanına gelen çocuklar çocuk oyun gruplarında oynayarak eğlencelerinin tadını çıkardı.

Hafta sonu tatilini değerlendirmek amacıyla Kılıçarslan Parkına gelen bir aile havaların çok sıcak geçtiğini belirterek,” Hafta içi havanın sıcaklığından, işin stresinden bunalıyoruz.  Hafta sonu tatilini fırsat bilip piknik alanlarına kaçıyoruz. Pikniğe gelerek tüm stresimizi yorgunluğumuzu üzerimizden atıyoruz çocuklarımızı özellikle böyle alanlara getiriyoruz ki serinlemeleri ve böyle ferah bir ortamda oynamaları onların sağlığı için iyi olacağını düşünüyoruz. Ayrıca böyle piknik alanlarının şehrin farklı yerlerinde yapılması gerek yani sadece bir bölgesinde değil çünkü rağbet oldukça fazla bunun için yetkililerden isteğimiz böyle güzel alanların arttırılmasıdır.” Dedi.

Kılıçarslan parkına bu sefer yerli halktan farklı olarak gurbetçi ailelerde akın etti. Her sene yıllık izinlerini kullanmak için Aksaray’a gelen gurbetçiler hafta sonu tatilini değerlendirmek için Kılıçaslan parkını doldurdu. Aksaray’a ekonominin yanında farklı alanlarda da faydası dokunan gurbetçi aileler şehrin canlılığını artırdı. Yabancı ülkelerden yıllık izinlerini kullanmak için Aksaray’a gelen bir aile memleket özleminin nasıl bir şey olduğunu belirterek”  Biz her sene yıllık iznimizi kullanmak için memleketimiz olan Aksaray’a geliriz ve gurbette olduğumuz için memleketimize hasret kalıyoruz. Aksaray bugünlerde çok sıcak ve biz tatilimizi değerlendirmek için Kılıçaslan parkına gelmeyi uygun gördük, memleketimizde böyle alanların olması bizi oldukça sevindiriyor. “Dedi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.