Alayhanı Köyünde Muhammedi Coşku

Peygamber Sevdalıları Platformuna üye derneklerden Aksaray İlim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği AKSA-DER Alayhanı Köyünde “Eşsiz Önder Muhammed” konulu Kutlu Doğum Etkinliği düzenledi.

Aksa-der’ in köylerde başlattığı Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında düzenlenen program Alayhanı Köyünde soğuk havaya rağmen coşkuyla gerçekleştirildi. Halkın yoğun katılımıyla gerçekleşen program Ahmet Ulu’nun Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Açılış Konuşmasını yapmak üzere Alayhanı Peygamber Sevdalılarından Rüştü EROL kürsüye davet edildi.

Erol, Alayhanı Peygamber Sevdalılarına hitaben yaptığı konuşmada “Bu gün tarihe geçecek öyle bir güzel gündür ki, Âlemlere rahmet, insanlığa kurtuluş, kavimlere bir müjde olarak bildirilen Hazreti Muhammedi andığımız, anlamaya çalıştığımız ve biatımızı yenilediğimiz Muhammedi bir gündür, Yüce Rabbimize hamt ediyoruz, şükrediyoruz ki Bu köyümüzde bu güne kadar kimseye nasip olmamış bu güzel etkinliğin gerçekleştirilmesini bizlere nasip etti. Yeryüzünde sahip olacağımız en büyük şeref ve izzet budur. Eşsiz Önder Hz Muhammed’in davasını anlatmaktan, onun davasını hâkim kılma gayretinden daha büyük bir şeref ve izzet yoktur. Bu da bizlere nasip olmuştur, Elhamdülillah.” Diyerek, Alayhanı halkının bu anlamlı buluşmadan son derece memnun olduğunu belirtti.

Rüştü EROL’ un konuşmasından sonra Aksa İlahi Grubu’nun seslendirdiği mevludu şerif ve ilahilerle Alayhanı köy meydanında kutlu doğum havası esti. Peygamberi anlatan ve öven ilahilerin köy meydanında yükselen sesi duygulu anların yaşanmasına vesile oldu.

Aksa İlahi Grubu’nun ardından “Eşsiz Önder Muhammed” Konulu konuşmalarını yapmak üzere ilahiyatçı Nezir TUNÇ Hoca kürsüye davet edildi.

Hz. Muhammed (s.a.v)in getirmiş olduğu İslam dinine uygun bir yaşam sürdürenlerin kesinlikle kazananlar tarafında yer alacaklarını vurgulayan Tunç, “ bu gün Peygamberin getirdiği ayetlere uygun yaşamayanlar, peygamberin getirdiği mesaja uygun bir yaşamı benimsemeyenler, onun ahlakıyla ahlaklanmayanlar, peygamberin yolundan başka bir yol arayanlar kesinlikle kaybetmişlerdir. Peygamberin önderliğine rağmen kendilerine başkalarını önder edinenler, peygamberin rehberliğine rağmen kendilerine başka rehberler arayanlar, İslam’dan uzak olan bir takım insanları kendilerine lider edinenler muhakkak kaybetmişlerdir. Alayhan’ın aziz peygamber sevdalısı halkı, şunu çok bilin ki, bu gün bu soğuk havaya rağmen Peygamber için, ona salât ve selam göndermek için toplandığınız bu meydan Hz. Muhammed’in memnuniyetine vesile olmuştur. Bu gün burada onun için toplanan Müslüman halk Allah’ı ve Resulünü memnun etmiştir inşallah.” diyerek konuşmalarını sürdürdü.

Nezir TUNÇ Hocanın konuşmalarından sonra Aksa kız çocukları grubu şiir dinletisi için kürsüye davet edildi. Hz. Muhammed’in yaşamını anlatan Aksa Kız Çocukları Grubunun okuduğu şiirler katılımcılara duygusal anlar yaşattı.

Okunan şiirlerin ardından Fatih Ayhan Hocanın yaptığı kapanış duası ve katılımcılara dağıtılan ikramlarla program sona erdi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.