Asfalt İn Kilitli Parke Taşı Out

Çarşı merkezindeki Valilik binasının yan tarafında bulunan 562. Sokak üzerindeki kilitli parke taşları sökülerek, yerine asfalt beton döküldü.

Minarecik Mahallesi  562. Sokak üzerindeki kilitli parke taşlar gerek bozulması ve yürümeyi zorlaştırması nedeniyle Belediye çalışanları tarafından sökülerek yerine asfalt beton kaplaması yapıldı. Yaklaşık 50 metre uzunlukta asfalt  dökülen alan kısa sürede tamamlandı.

Asfalt dökülen yol kenarında bulunan esnaflar ve yol üzerinden gelip giden vatandaşlar, kilitli taşlar sökülerek asfalt dökümünün yapılmasının yerinde bir çalışma olduğunu çünkü işlek kullanılan bu caddede kilitli parke taşlarının zamanla bozulduğunu özellikle topuklu ayakkabı giyen bayanların yürümekte zorlandığı, ayrıca kilitli parkelerin bozulmaları sonucunda taşların arasına dolan çöplerin, sigara izmaritlerinin temizlenmesinin zorlaşmasının çalışmanın gerekliliğine sebep olduğunu dile getirdiler. Yetkililerin böyle bir çalışmada bulunmasının kendilerini hoşnut ettiğini dile getiren vatandaşlar çalışmanın kısa süre de tamamlanmasının da yol kenarında bulunan işyeri sahipleri tarafından sevindirici bir durum olduğunu ifade ettiler.

(Yavuz BİLGİÇ)