ASÜ’ de ”İslam ve Gençlik” Konferansı Düzenlendi

Aksaray Üniversitesin’ de (ASÜ) Aksa Gençlik Topluluğu tarafından ”İslam ve Gençlik” konulu konferans düzenlendi.

Aksaray Üniversite Mühendislik Fakültesi’ nde yoğun bir katılımla gerçekleşen konferansta ilk olarak Kur’an tilaveti ile başladı. Ardından açılış konuşması için Aksa Gençlik Topluluğu başkanı Sezgin Gökgöz kürsüye geldi. Gökgöz yaptığı konuşmada, ” Özelde ülkemizin, genelde tüm islam aleminin  kurtuluşunun ancak Müslüman gençliğin topyekun İslam’ın ipine sımsıkı sarılarak gerçekleşebileceğine inanıyoruz ve bunun için gayret gösteriyoruz.” dedi. Ayrıca Gökgöz konferansa katılan bütün misafir ve davetlilere teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Gökgöz’ ün ardından kürsüye ASÜ rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar çıktı. Acar yaptığı konuşmada, hepimizin dininin İslam olduğunu belirterek, bunun kıymetini bilmemiz gerektiğini dile getirdi.

Rektör Acar’ ın yaptığı konuşmanın ardından programa konuşmacı olarak davet edilen İlahiyatçı-Yazar Mehmet Göktaş kürsüye çıktı. Göktaş, ” Bazılarının ifade ettiği gibi gençlik sapmaya kötülüklere meyleden  bir dönem değildir. Alternatif olsun yeter. Hz. Peygamber’in İslam davasında etrafında gençlerin olduğunu görüyoruz. Dünyanın her yerinde gençler İslami mücadelede hep ön saftalar. Öte yandan Dünyanın birçok noktasında İslam ve Müslümanlar aleyhinde eğitimler verilirken, propagandalar yapılırken, buna rağmen İslam’ a büyük bir teveccüh var bu teveccühte genç Müslümanların omzundadır.” dedi.

Konferansta İlahi sanatçısı Selami Güneş İlahi ve ezgiler seslendirdi. Program sunucu Ayatullah Takak’ ın yaptığı kapanış konuşmasıyla son buldu.