ASÜ’ de “Kariyer Zirvesi Konferansı” Yapıldı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Sinerji Topluluğu tarafından “Kariyer Zirvesi” konulu bir konferans düzenlendi. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başuzmanı Oğuz Altun konferansa konuşmacı olarak katıldı.

Açılış konuşmasını ASÜ rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar yaptı. Acar yaptığı Konuşmada, üniversite sıralarında harcanan yılların gençler için son derece önemli olduğunu belirtti. Kendini geliştirme, hayata hazırlanma ve donanımlı bireyler olma konularında, üniversite döneminin verimli geçirilmesi gerektiğini ifade eden Acar, “Üniversitede her şey derste öğrenilmez; mutlaka ders dışı faaliyetlere önem vermeli, arkadaşlarınızla bir araya gelerek öğrenci topluluklarına katılmalı veya yeni topluluklar kurmalısınız. Bir topluluk içerisinde yer almak, hayata hazırlanmak açısından son derece önemlidir” dedi. Öğrencilere bir de tavsiyede bulunan Acar, “Asla kendinizi küçümsemeyin, Aktif olun, geleceği planlayın ve 10-20 yıl sonra nerede olmak istiyorsanız ona uygun şekilde çalışın. Göreceksiniz ki; hayat sizi arzu ettiğiniz yöne doğru götürecektir” dedi.

Rektör Acardan sonra konuşma yapan SPK Başuzmanı Oğuz Altun piyasa kavramı, finansal piyasalarda düzenleme ihtiyacı, Türkiye ekonomisi ve serbest piyasa, SPK Teşkilat yapısı ve görevleri konularında açıklamalarda bulundu. Konferansta ASÜ Sinerji Topluluğu Başkanı Tuğba Yalçınkaya da kısa bir konuşma yaptı. Konferansın ardından Rektör Acar, Oğuz Altun’a,  katılımlarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

ASÜ’ de “Kariyer Zirvesi Konferansı” Yapıldı (2)