ASÜ’ de Mevlit Kandili Etkinliği

Aksaray Üniversitesi’ nde faaliyet gösteren Aksa Gençlik topluluğu, Peygamber Efendimiz’ in dünyaya gelişinin 1444. Yılı münasebetiyle üniversitede Mevlit kandili broşürü ve kandil simidi dağıttı.

Aksa Gençlik topluluğu üyeleri Aksaray Üniversitesi kampüsünde bulunan fakülteleri gezerek öğretim üyeleri ve üniversite öğrencilerine ‘’Nurlu Gece: Mevlit kandili’’ broşürü dağıttı. Broşürlerle birlikte kandil simidi ikramında da bulunan topluluk üyeleri bir etkinliği daha gerçekleştirmenin sevincini yaşadı.

 

Aksa Gençlik Topluluğu Başkanı Sezgin Gökgöz yaptığı açıklamada, Peygamber Efendimizin Dünyaya gelişinin 1444. Yılı dolayısıyla böyle bir faaliyette bulunmak gerçekleştirdiklerini belirterek, ‘’ Bütün İslam aleminin mevlit kandilini kutluyorum. Bu etkinliği yapmamızdaki amaç; Dini gün ve gecelerimizdeki hassasiyetimizi ortaya koymak ve bunu yaşadığımız ortamlarda ve mekanlarda unutmamak ve unutturmamaktır.” dedi. Ayrıca Gökgöz “İnsanların En hayırlısı olan Hz. Peygamberimizin dünyaya gelişiyle birlikte aydınlık bir devir açılmış, yepyeni bir güneş doğmuştur. Peygamberimizin dünyaya gönderilişi insanlık âlemi için büyük bir rahmet olmuştur. Bizlerde Rahmet peygamberini en iyi şekilde anlamalı ve gösterdiği yolda hayatımızı idame ettirmek için gayret etmeliyiz.” dedi.

 

(Yavuz Bilgiç/aksarayhaber.net.tr)