ASÜ Dil Projesi Toplantısı İngiltere’de Yapıldı

Brüksel merkezli 5’inci toplantısı yapılan “Integrated Platform with Online Resources for Teaching of All Languages” isimli projeye bu kez İngiltere ev sahipliği yaptı.

Toplantıya, projenin ortaklarından biri olan Aksaray Üniversitesi (ASÜ) adına ASÜ temsilcileri de katıldı. Proje tamamlandığında online olarak öğrenilebilecek diller arasında şu diller yer alıyor:Türkçe, İngilizce, Bulgarca, Lehçe ve İspanyolca.

Toplantıda ingiltere, Polonya, Bulgaristan ve İspanya’dan katılımcılar da bulundu. ASÜ’yü temsil eden heyette Okutman Çağrı Koç, Öğretim Görevlisi Muhammet Öztürk, Dış İlişkiler Ofis Görevlisi Esra Öztürk yer aldı. Bu yıl bitmesi planlanan proje tamamlandığında www.iportal4languages.eu internet sitesine girenler Türkçe, İngilizce, Bulgarca, Lehçe ve İspanyolca dillerini öğrenebilecekler. Eğitmenlerle öğrencilerin iletişim kurmasına olanak tanıyacak olan site, online sınıflar ve üç boyutlu ortamlardan oluşacak.

Hazırlanan projenin çok önemli olduğunu vurgulayan ASÜ Rektörü Mustafa Acar, “Üniversite olarak böyle bir çalışmanın içinde yer almaktan mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: , , , , ,