ASÜ İçin Kayıtlar Başladı

Aksaray Üniversitesi’nde  2014-2015 yılı eğitim-öğretim yılı kayıtları başladı.

Aksaray Üniversitesi 2014-2015 eğitim-öğretim yılı kesin kayıtlar için Türkiye’nin birçok ilinden aileleriyle birlikte gelen öğrenciler Aksaray Üniversitesi Öğrenci İşleri binası önünde kuyruklar oluşturdu. ASÜ ailesine katılmak için istenen kesin kayıt belgeleri ise şunlar;

Ön kayıt formu, 2014 ÖSYS sonuç belgesi, Lise dengi veya Okul diploması, 6 adet fotoğraf, Askerlikle ilişkisiz olduğunu belirtir belge (1991 ve önceki yıllarda doğmuş olanlar). Ayrıca ikinci öğretim öğrencilerinin de 2014-2015 eğitim-öğretim yılı için ödenen öğrenim ücretinin ödendiğini gösteren belgenin gelirken kayda getirilmesi gerekmektedir.

01-05 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan kayıtlarda ilk gün Fen Edebiyat, Eğitim, Veterinerlik Fakültesi öğrencilerinin kayıt işlemleri yapılırken, ikinci gün Sağlık Yüksekokulu, Mühendislik ve Turizm Fakülteleri, üçüncü gün İİBF, İslami İlimler Fakültesi, dördüncü gün ise Ş.koçhisar Uyg. Tek. ve İşlt.Y.O. öğrencilerinin kesin kaydı yapılacak. Ayrıca Aksaray Sosyal Bilimler M.Y.O, Aksaray Teknik Bilimler M.Y.O, Güzelyurt M.Y.O kayıtları dördüncü gün, Berat Cömertoğlu M.Y.O, Sağlık Hizmetleri M.Y.O, Ortaköy M.Y.O kayıtları da son gün olan 5 Eylül de yapılacak.

2014 LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından ASÜ büyük ilgi görmüş ve kontenjanlarının %93 dolmuş, 4 bin 630 yeni öğrenci ASÜ ailesine katılmaya hak kazanmıştı. Devam eden kayıtlar sonucunda kaç öğrencinin kesin kayıt yaptıracağı ise merakla bekleniyor.

(Yavuz Bilgiç)