ASÜ Laboratuvar Sayısını 26’ya Yükseltti

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) 2015 yılına yeni yatırımlarla girdi. Bina olarak bulunan ancak, iç donanım olarak 2013 yılından itibaren hizmet vermeye başlayan Aksaray Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Uygulama ve Araştırma Merkezi’ndeki (ASÜBTAM) laboratuvar sayısını, 23’ten 26’ya yükseltti.

 

Yeni yıla yeni yatırımlarla başladıklarını ve ASÜ’nün gelişimini en üst noktaya ulaştırmak için çalıştıklarını kaydeden Rektör Prof. Dr. Mustafa Acar, sadece üniversiteye ve şehre değil, ülkeye hizmet verecek kapasitedeki ASÜBTAM’a, 3 yeni laboratuvar daha kurduklarını söyledi. Veteriner Araştırma Laboratuvarı, Biyonanoteknoloji Araştırma Laboratuvarı ve Biyonanoteknoloji Cihaz Laboratuvarı’nın hazır hale geldiğini kaydeden Rektör Acar, “Yeni kurulan bu laboratuvarlar sayesinde hayvan hastalıkları ile ilgili tespitler ve hayvan çeşitliliği ile alakalı araştırmaların yanı sıra, biyolojik canlılar ve doğal bileşikler üzerinde nano boyutta incelemeler yapılabilecek. Yeni laboratuvarlar ve burada yapılacak incelemeler sayesinde, şehirdeki hayvancılığın gelişimine de önemli katkılar sunulmuş olacak” dedi.

 

Rektör Prof. Dr. Mustafa Acar, ASÜBTAM’daki laboratuvarların dileyen herkesin hizmetinde olduğunun altını çizdi. Laboratuvarlar, 7gün 24 saat öğrencilerin ve akademisyenlerin kullanımına açık bulunuyor. Laboratuvardan dileyen bütün vatandaşların yararlanmasının mümkün olduğunu dile getiren Acar, Aksaray Üniversitesi’nin daha da gelişim göstereceğinin altını çizdi.

 (Ömer Yıldırım/aksarayhaber.net.tr)