ASÜ Okçuluk Takımı Yine Rekor Kırdı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Okçuluk Takımı, bu yıl ikincisi düzenlenen “Üniversitelerarası Salon Okçuluk Türkiye Şampiyonası”nda yine rekorlar kırdı. 3 gün süren Şampiyona’da ASÜ Takımı 2 Türkiye rekoru kırdı, 5 kupa ve 4 madalya kazandı.

Eskişehir’de gerçekleştirilen ve 36 Üniversitenin katıldığı, toplamda 200 öğrencinin yarıştığı şampiyonada Aksaray Üniversitesi sporcuların yaptığı atışlar şampiyona’ya damga vurdu. Geçtiğimiz sene Şampiyona’na da bariz bir şekilde önde olan okçular, bu sene de geleneği bozmadan aynı başarıyı gösterdi. Makaralı Yay Erkekler, Olimpik Yay Mix, Olimpik Yay Erkekler ve kategorilerinde takım olarak birinci olan ASÜ’lü sporcular, Makaralı Yay Ferdi Erkekler kategorisinde ise ilk üç derecenin tamamını kazandı. Bu kategoride Evren Çağıran ve Emre Çömez 148’er puanlık atışlarıyla Türkiye rekoru kırdı. Sporcular, Makaralı Yay Mix ve Makaralı Yay Bayan kategorilerinde ise takım olarak üçüncülük derecesi elde etti. Şampiyona’yı değerlendiren ASÜ BESYO Öğretim Görevlisi ve Okçuluk Takımı Antrenörü Kürşat Aktepe, başarının bir kez daha tescillendiğini ifade ederek, “Bizlere her zaman büyük destek olan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mustafa Acar’a teşekkür ediyorum. Bu başarı tüm şehrimizin başarısıdır. Ayrıca sporcularımızı da gayretli çalışmalarından dolayı kutluyorum” dedi. ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar ise elde edilen başarının gurur verici olduğunun altını çizerek, “Bu yıl ikincisi düzenlenen Şampiyona’da yine ASÜ’lü sporcularımız çeşitli kategorilerde birinci oldular ve şehrimize 2 Türkiye rekoru, 5 kupa ve 4 madalya hediye ettiler. Kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Üniversitemiz pek çok alanda olduğu gibi sportif alanda da ciddi başarılara imza atmaya devam edecek” diye konuştu.

Aksaray Üniversitesi Okçuluk Takımı şu isimlerden oluşuyor: Evren Çağıran, Emre Çömez, Aykut Akdağ, Süleyman Aras, Oğuzhan Demir, Ali Çıkıkçı, Muarrem Ocak, Ahmet Çelik, Ömer Akçam, Bensu Canıperk, Selma Göçmen, Dilara Yumuşak, Şevval Kahraman, Hediye Oğultekin ve Ebru Arslan.