Rektörlük Görevini Prof. Dr. Yusuf Şahin Devraldı

İktisadi ve İdari Bilimler Dekanı olan Prof. Dr. Yusuf Şahin, Rektörlük seçimlerinde oylamada listeye 2. Sırada girmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ataması sonucu Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörlüğü görevini, Prof. Dr. Mustafa Acar’dan devraldı. 

Bu Bir Bayrak Yarışıdır

Rektör Acar’la birlikte üniversiteye hizmet ettiklerini söyleyen ve kendisine, katkılarından dolayı teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, “Bu bir bayrak yarışıdır. İyi olan her şey devam edecek, eksiklerimiz varsa onları da kısa zamanda gidereceğiz. Üniversitemizi daha iyi noktalara getirmek için elimizden geleni yapacağız” dedi. Seçim sürecinde kendisine destek olan, olmayan herkese teşekkür eden Rektör Şahin, “Biz sadece bize oy verenlerin değil, herkesin Rektörüyüz. YÖK Genel Kurulu üyelerine ve atama sürecindeki takdirlerinden dolayı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Aksaray Nöbetimiz Burada Bitiyor

Prof. Dr. Mustafa Acar ise Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin’i kutladı; yeni görevinde başarılar diledi. 4 yıl boyunca üniversiteye, şehre ve ülkeye hizmet etmeye çalıştıklarını belirten Acar, “Gerek akademik kadro yönünden üniversitemizi güçlendirdik, gerek fiziksel altyapı bakımından üniversitemizi iyileştirdik, gerekse akademik performans bakımından üniversitemizi emsallerinin en iyisi konumuna getirdik…

Bu başarıların sağlanmasında emeği geçen başta ekip arkadaşlarımız olmak üzere; akademisyenlere, mülki erkâna, vekillerimize, hayırseverlere teşekkür ediyorum. Aksaray nöbetimiz burada bitiyor. Sayın Rektörümüz Yusuf Şahin’e başarılar diliyorum” dedi.

Yapılan açıklamaların ardından Prof. Dr. Mustafa Acar Rektör Şahin’e çiçek, Rektör Şahin ise Prof. Dr. Mustafa Acar’a plaket ve Taşpınar Halısı hediye etti.

ASÜ Rektörlük Görevini Prof. Dr. Yusuf Şahin Devraldı (2)

ASÜ Rektörlük Görevini Prof. Dr. Yusuf Şahin Devraldı (3)

ASÜ Rektörlük Görevini Prof. Dr. Yusuf Şahin Devraldı (4)