ASÜ Rektörü ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutladı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebetiyle yazılı bir basın açıklaması yaptı.

ASÜ’nün özellikle son 3 yıl içinde ciddi anlamda geliştiğini; gerek akademik, gerek fiziki, gerekse öğrenci sayısı bakımından, kendi ölçeğindeki üniversitelere kıyasla üst sıralarda bulunduğunu söyleyen Rektör Acar, “Üniversitemizde yaşanan gelişmelerin halkımıza duyurulması noktasında medya mensuplarının emeği büyüktür” dedi. Özgürlüğü değerler listesinin tepesine alan toplumlarda basının aktif olmasının gerektiğini ve Aksaray’da da medya sektörünün oldukça aktif olduğunu kaydeden Rektör Acar, “Demokratik sistemin en önemli unsurlarından birisi kuşkusuz basındır. Haber alma hakkının kullanılabilmesi ve iletişim özgürlüğünün tesisi bakımından basın, son derece önemli bir görevi yerine getirmektedir” dedi. Basının etik ve ahlaki kurallara bağlı, toplum menfaatlerini düşünen bir anlayışla çalışması durumunda, Türkiye’nin yarınlarının çok daha aydınlık olacağını kaydeden ASÜ Rektörü, “Şehrimizde görev yapan tüm gazetecilerin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyor, mesleki anlamda yaşadıkları sorunların aşıldığı bir gelecek diliyorum” dedi.

Konuşmasının ardından ASÜ’de yaşanan gelişmelerin kamuoyuyla paylaşılmasına olanak tanıyan tüm medya mensuplarına teşekkür etti.