ASÜ Sınıf Öğretmenliği Öğrencilerinden Örnek Davranış

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Sınıf Öğretmenliği üçüncü sınıf öğrencileri örnek bir davranış sergileyerek Materyal Tasarımı dersinde tasarladıkları materyalleri Mehmet Sarrafoğlu İlkokulu’na bağışladı.

Aksaray Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği üçüncü sınıf öğrencileri, Materyal Tasarımı dersinde tasarladıkları materyalleri, öğretmenlerin ve öğrencilerin kullanımına sunmak için Mehmet Sarrafoğlu İlkokulu’na bağışladı.

Materyal Tasarımı Dersi Hocası Yrd. Doç. Dr. Barış Eroğlu, öğrencilerine teşekkür ederek, “Öğrencilerin ortaya koydukları ürünlerin atıl kalmamasından dolayı çok mutluyuz. Biz, bu ders kapsamında öğrencilerimizle beraber, büyük emekler harcayarak çok güzel materyaller tasarladık. Materyalleri 3. ve 4. sınıf kazanımlarına göre hazırladık. bütün materyallerimizin nasıl kullanıldığı ve hangi kazanımlara uygun olduğunu anlatan materyal künyeleri hazırladık. Bu künyeleri öğretmenlerimize daha rahat kullanmaları için verdik. Hazırladığımız materyalleri amacına uygun bir şekilde kullanmamız gerektiğini düşündük ve Mehmet Sarrafoğlu İlkokulu Müdürü Adem Hoca ile temasa geçtik. Kendisine ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca emek verip bu güzel ürünleri ortaya koydukları için öğrencilerimi tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum. Mehmet Sarrafoğlu İlkokulumuzun öğretmenlerine ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum. Umut ediyorum ki daha nice güzel çalışmalarla bir araya geliriz” şeklinde konuştu.

Eroğlu’nun konuşmasından sonra söz alan Mehmet Sarrafoğlu İlkokulu Müdürü Adem Küçük, Sınıf Öğretmenliği öğrencilerine ve Yrd. Doç. Barış Eroğlu’na teşekkür ederek, “Okulumuzda ders materyalleri bulma noktasında bazı eksiklikler yaşıyorduk. Öğrencilerinizin ve sizin duyarlılığınızla birlikte okulumuz artık yeni materyallere sahip oldu. Artık öğretmenlerimiz ders anlatırken, çocuklarımıza daha somut örnekler gösterebilecek, dersi öğrencilere sevdirecek ve daha eğlenceli hale getirecek materyallere sahip oldu. Bir kez daha bu duyarlı öğretmen adaylarına ve Sayın Eroğlu’na teşekkür ediyorum. Umuyor ve diliyorum ki Aksaray Üniversitesi’nde böylesine güzel ve anlamlı çalışmalar devam eder” dedi.

Öğrenciler, tasarladıkları materyalleri öğretmenlere kısa sunumlar şeklinde tanıttıktan sonra öğretmenler, öğrencilerin ortaya koydukları materyalleri inceledi. Mehmet Sarrafoğlu İlkokulu öğretmenleri de Sınıf Öğretmenliği öğrencilerine ve Yrd. Doç. Barış Eroğlu’na teşekkür etti.