ASÜ’den “Engelsiz Yaşam için El Ele” Kampanyası

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Eğitim Fakültesi öğrencileri, “Engelsiz Yaşam için El Ele” kampanyası başlatarak harekete geçti.

Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri, Artvin Şavşat Kaymakamlığı ve Şavşat Bedensel Engellilerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile işbirliği yaparak bir kampanya başlattı. Düzenlenen kampanya ile engellilere akülü tekerlekli sandalye alınacak.

 

Öğrenciler kampanya kapsamında bir kermes organize etti. Kermesi Aksaray Üniversitesi Rektörü Rektör Prof. Dr. Mustafa Acar da ziyaret etti. Acar, öğrencileri kutlayarak, “Öğrencilerimiz son derece duyarlı bir davranış sergileyerek, engellilerin hayatını kolaylaştırmaya çalışıyorlar. Kendilerini tebrik ediyorum” şeklinde bir açıklama yaptı. Kermese öğrenci ve akademisyenler ilgi gösterdi.

 

Kermesi organize eden öğrenciler, çalışmanın “Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi” kapsamında gerçekleştirildiğini belirttiler. Öte yandan Kampanya kapsamında elde edilen gelirlerin de 19 Nisan tarihinde proje ortaklarına teslim edileceğini ifade ettiler.

ASÜ Öğrencilerinden “Engelsiz Yaşam için El Ele” Kampanyası (2)