ASÜ’lü Öğrenciler İdlip’teki Katliama Sessiz Kalmadı

Aksaray Üniversitesi öğrencileri, İdlip’te yaşanan katliamlarda hayatını kaybedenler için Aksaray Üniversitesi Kampüs Camii önünde basın açıklaması yaparak gıyabi cenaze namazı kıldı.

Aksaray Üniversitesi’nde öğrenciler, İdlip’te Esad rejimi güçleri tarafından yapılan kimyasal saldırı sonucu vahşice katledilen insanlar için Aksaray Üniversitesi Kampüs Camii önünde bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasının ardından hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Basın açıklamasını Üniversiteli Öğrenciler adına Muhammed Abrek Korkmaz okudu. Korkmaz, yaptığı açıklamada; “Altı yıldır Suriye’de işlenen ve yaklaşık bir milyon insanın ölümüne yol açan insanlık dışı katliamlar maalesef katlanarak devam ediyor. Karanlık Batı ruhunun icadı kimyasal silahlar İdlib’te çoğu çocuk onlarca insana ölüm kustu” şeklinde konuştu.

Yapılan basın açıklamasının ardından kalabalık, tekbirler eşliğinde dağıldı.

Basın açıklaması metninin tamamı şu şekilde;

AHDİMİZDİR:

EMPERYALİST KATİLLERLE HESAPLAŞACAĞIZ!

“Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma. Allah onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor.” İbrahim 42

Altı yıldır Suriye’de işlenen ve yaklaşık bir milyon insanın ölümüne yol açan insanlık dışı katliamlar maalesef katlanarak devam ediyor. Karanlık Batı ruhunun icadı kimyasal silahlar İdlib’te çoğu çocuk onlarca insana ölüm kustu. Bu katliamda Rusya ve dostu olan Rafızi Çeteler, ABD, Emperyalist Batı ve bütün iş birlikçileri katil Esed’in suç ortaklarıdır!

Açgözlü emperyalist işgalciler, hainler, kalleşler…

İnsanlarımız ve şehirlerimiz sizin kirli ellerinizle perişan oldu.
Bütün evlerimizi yaktınız.
Dedeleriniz Endülüs’te soykırım yaptı ve siz Haçlı artıkları, Saraybosna’da soykırıma yeltendiniz, Beyrut yaralandı, Kahire vuruldu, Kudüs esir, Gazze hapis, Şam yandı, Bağdat perişan, Basra harap, Halep düştü, Yemen can çekişiyor… Ve bugün İdlib…
İslam medeniyetinin tüm şehirlerini, tüm değerlerini, camilerini, köprülerini, hanlarını yaktınız, yıktınız, işgal ettiniz, esir aldınız. Ve ırzımızı çiğnediniz..
İki yüzyıldır, etimizi koparır gibi kopardınız şehirlerimizi tarihin kalbinden…
O kadim şehirlerde yaşattığımız insanlığı, huzuru, mutluluğu, kardeşliği, medeniyeti vurdunuz, talan ettiniz.

Canımıza tak etti artık!
Artık gözlerimizin içine baka baka İslam coğrafyasında kardeşlerimizi katledişinize sessiz kalmayacağız.
Artık bizi

Endülüs’süz, Halep’siz, Şam’sız, Hama’sız, Musul’suz, Kudüs’süz, Kerkük’süz bırakıp İstanbul’u yakma girişimlerinize seyirci kalmayacağız.
Kadınlarımıza, yaşlılarımıza ve çocuklarımıza uzanan o kirli ellerinizi kırmaya ahdettik…
“Kim bilir belki yarın, belki yarından da yakın”

Bilinsin ki bizim kitabımızda zalimlerden başkasına düşmanlık yoktur!
Bu coğrafyada döktüğünüz her damla kanın, zulmettiğiniz her mazlumun hesabını soracağız!
İdlip’te, hiçbir vicdanın kabul edemeyeceği yöntemlerle, masum sivilleri katleden zalim rejim ve destekçileri bilin ki;
Vekâlet savaşlarınızı yürüten taşeron örgütlerinizle de, Halep’i, İdlib’i ve nice Müslüman toprakları kan gölüne çeviren, paralı köpekleriniz ve kuklalarınızla da hesaplaşacağız.

Ve Biz Aksaray Üniversitesi öğrencileri olarak yeryüzünde dinin hürriyetin ve adaletin hakim olması için ümidimiz, gayretimiz ve mücadelemiz artarak devam edecek. Yeryüzünün bütün mağdur ve mazlumlarına kol kanat germeye, kucak açmaya devam edeceğiz. Son nefesimize kadar ümitle ve azimle gayret edeceğiz.

Üzüleceğiz, kalbimiz taşlaşmasın diye ağlayacağız ama gevşemeyeceğiz, asla ve asla ye’se kapılmayacağız, pes etmeyeceğiz!

Tüm dostlarımıza ihtar, tüm düşmanlarımıza öfke ile duyurulur.

Deki ey kafirler yenilecek ve cehenneme sürüleceksiniz!