AVM Yangını Bir Kişinin Hayatına Son Verdi

Aksaray’ın çarşı merkezinde bulunan Japon Pazarı alışveriş merkezinde dün akşam saat 19:40 sularında bilinmeyen bir nedenle meydana gelen yangında bir kişi hayatını kaybetti.

Aksaray’ın çarşı merkezinde bulunan Japon Pazarı alışveriş merkezinde dün akşam saat 19:40 sularında bilinmeyen bir nedenle meydana gelen yangında, 14 kişi yangın sırasında çıkan dumandan zehirlendi. Olay yerine gelen ambulanslar ile yaralılar devlet hastanesine kaldırıldı. Hastanede doktorların tüm müdahalesine rağmen bir kişi hayatını kaybetti.

Dün akşam saatlerinde alışveriş merkezinin çatı katında alevlenmeye başlayan yangın itfaiye ekiplerinin yoğun çabası üzerine kontrol altına alındı. Bu sırada alışveriş merkezinde aşçı olarak çalışan Sultan Yağlı’ ının içeride kaldığı anlaşıldı. İtfaiye ekiplerinin saatlerce süren çabası sonucunda Yağlı mahsur olduğu yerden çıkarıldı. Devlet hastanesine kaldırılan yağlı doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı. Sultan yağlı’nın yangın sırasında çalışanlar için iftar yemeği hazırladığı belirlendi. Olay yerine gelen polis güvenlik önlemi aldı. Girişler yasaklanarak şeritler çekildi. İçerde dumandan etkilenen alışveriş merkezinde bulunan müşteriler itfaiye ekiplerinin yardımıyla AVM’ den çıkarıldı.

Yangın ile ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.