Avrupa Yetim-Der’ Aksaraylı Fakirleri Unutmadı

 

Dünya genelinde gerçekleştirdiği yardım faaliyetleri ile tanınan Avrupa Yetim-Der Aksaray İlim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği( Aksa-Der ) aracılığıyla Aksaray’da yaşayan yetim, fakir ve muhtaç ailelere parasal yardımda bulundu.

Uluslararası alanda gerçekleştirdiği yardım faaliyetleri ile ismini duyuran dünyanın birçok yerinde yaşayan yetim, fakir ve muhtaçlar ailelere ulaşan Avrupa Yetim-Der, Aksaray’da faaliyet gösteren Aksa-Der aracılığıyla Aksaray’da ki yardıma muhtaç ailelere parasal alanda yardımda bulundu.

Merkezi Almanya’nın Grenzach-Wyhlen kentinde bulunan Avrupa Yetim-Der, dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de yardımlarını gerçekleştirmeye devam ediyor. Yardıma muhtaç ailelerin yüzünü güldüren yardım kuruluşunun bir sonraki adreslerinden biri Aksaray’daki fakir aileler oldu. Her sene genelde gıda yardım paketleriyle ile yaptığı yardımlarının yanı sıra bu sene bir yenilik getirip fakir, yardıma muhtaç ailelere parasal yardımda bulunup yardım çekleri dağıttı. Avrupa Yetim-Der, Aksaray İlim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği(Aksa-Der) aracılığı ile Aksaray’da yardıma muhtaç ailelerin tespit edilmesi üzerine mağdur ailelere yardım çekleri dağıtıldı.

Avrupa Yetim-Der olarak 2015 Ramazan ayı için tasarladıkları program dâhilinde birçok yardıma muhtaç, yetim, öksüz ihtiyaç sahiplerine ulaşmak adına her yıl Ramazan ayında olduğu gibi düzenlediği yardım kampanyalarına bu yılda devam etti. Maddi durumu iyi olan hayırseverlerin yaptığı yardımlara köprü olup dünya genelindeki ihtiyaç sahiplerine el uzatan Avrupa Yetim-Der Aksaray’da ki yardıma muhtaç ailelerin yüzünü güldürdü..

Aksa-Der aracılığıyla düzenlenen yardım faaliyeti Aksaraylı fakir, yardıma muhtaç ailelerin tespit edilmesinden sonra dernek gönüllüleri tarafından ailelerle yüz yüze görüşülüp yardım çekleri verildi. İhtiyaç sahiplerinin bu ramazanda yüzünü güldüren bir nebze bile olsa derman olan dernek gönüllüleri ihtiyaç sahipleri tarafından sevgiyle karşılandı.

Yardıma muhtaç ailelerin kendileriyle konuşan dernek gönüllülerine gösterdikleri teveccühleri ve ettikleri dualarla yardım faaliyeti gerçekleşmiş oldu.

Avrupa-Yetim-Der’-Aksaraylı-Fakirleri-Unutmadı-(5)

Avrupa-Yetim-Der-Aksarayda-fakirleri-unutmadı-3- (3)

Avrupa-Yetim-Der-Aksarayda-fakirleri-unutmadı-3- (2)

Avrupa-Yetim-Der-Aksarayda-fakirleri-unutmadı-3- (1)