Avrupa Yetim-Der Aksaray’da

Avrupa Yetim-Der tarafından Aksaray’daki yoksul ve muhtaçlara  Kurban bağışı yapıldı.

Dünyanın ve Türkiye’nin farklı bölgelerinde yardım faaliyetleri düzenleyen Avrupa Yetim-Der bağışlanan kurban yardımlarını Aksaray’da muhtaç ailelere ulaştırdı.

2012 yılında yardım faaliyetlerine başlayan ve başta Almanya olmak üzere temsilcileri vasıtası ile birçok Avrupa ülkesinde faaliyetlerini sürdüren Avrupa Yetim-Der,  Aksaray’da muhtaç ailelere kurban yardımında bulundu.

Aksaray’daki temsilcileri aracılığıyla daha önce tespit ettikleri 30 aileye Kurban bayramı vesilesiyle kurban bağışında bulunan Avrupa Yetim-Der, umut ışığı olmaya devam etti.

Yapılan yardımlar hakkında açıklamalarda bulunan Avrupa Yetim-Der yetkilisi, ”Aksaray’ da ki fakir ve muhtaçlar bizim fakirlerimizdir. İmkanlar nispetinde Aksaray’ın neresinde bir fakir ve muhtaç varsa yardım elini uzatacağız. En son ramazan ayında yaptığımız gıda yardımlarının ardından kurban bayramında da muhtaç aileleri yalnız bırakmadık ve inşallah bundan sonra da bu yardımlarımızı devam ettireceğiz.

Bu organizasyonda bulunmamıza vesile olan gurbetçi hayırseverlerimize çok teşekkür ediyoruz ve Allah razı olsun diyoruz. Allah yaptıkları bu güzel hayırları kabul eylesin.” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

Yavuz BİLGİÇ

Avrupa yetim-der kurban bağışı-3

Avrupa yetim-der kurban bağışı-2