Bakan Yardımcısı Kudbettin Arzu Aksaray’da

Aksaray Tarım Hayvancılık ve Tarım Teknolojileri Fuarı açılışına katılmak üzere Aksaray’a gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, Aksaray Belediyesini ziyaret etti.

Başkan Yazgı, ofis arazi ile ilgili hazırladığı projeyi Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu sundu. Bakan Yardımcısı Arzu ise projeye gereken desteğin verileceğini açıkladı. Beraberindeki heyet ile birlikte Valilik ziyaretinden sonra Vali Şeref Ataklı ile birlikte Aksaray Belediyesini ziyaret eden Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ile görüştü. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak belediyelerin hizmet politikalarına gereken desteği verdiklerini açıkladı. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, göreve geldiği andan bu yana sunduğu hizmetler hakkında kısaca bilgi verdi.

 

Ayrıca Haluk Şahin Yazgı, ofis alanının taşınması ilgili bir yıl boyunca sürdüğü çalışmalardan bahsedip hazırlanan projeyi Bakan yardımcısına sundu.

Yazgı; “Şehrimiz için önemli bir projede daha var. Şehir merkezimizde kalan Toprak Mahsuller Ofisine ait arazimiz var. Oradaki ofis ve lojmanları karşılıklı uygun bir yere taşıyarak, mevcut alana da Selçuklu parkı inşaa etmeyi düşünüyoruz. Bu konuyla ilgili Bakanlığımızdan destek bekliyoruz.” dedi.

Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu ise projeye tam destek verileceğini söyleyerek “Toprak Mahsuller Ofisi, Sayıştay Kanunu uyarınca KİT’lere bağlı. KİT’lerin kendilerine özgü farklı bir uygulaması var. Bizler ise bu kurumumuza proje konularında belediyelere yardım etmesini istiyoruz. Çünkü belediyelerimizin yaptığı hizmet halka yapılan hizmettir. Değer tespitini yaparsanız biz geri kalan işlemleri daha hızlandırırız” şeklinde konuştu. Toplantı sonrasında Haluk Şahin Yazgı, günün anısına Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu’ya fincan ve kalem hediye etti.

İçişleri-bakanı-Aksaray’da