Başkan Yazgı, 1200 Kişi İle İftar Yemeğinde Buluştu

 

Aksaray Belediyesi, Başkan Haluk Şahin Yazgı’nın göreve gelmesiyle birlikte geçen yıl ilk kez başlattığı Geleneksel Mahalle iftarlarını bu yılda sürdürüyor.

Bu Ramazan’daki Geleneksel Mahalle İftarlarının ilki Yeni Sanayi Mahallesinde gerçekleştirildi. Aksaray 100.Yıl Türk Eğitim Vakfı İlkokulu bahçesinde düzenlenen iftar sofrasına

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, belediye meclis üyeleri ve 1200 civarında vatandaş katıldı.

İftar alanına gelişi sırasında vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılanan Belediye Başkanı Yazgı, iftar sofrasındaki tüm vatandaşları tek tek ziyaret edip tokalaşarak hasbıhal etti.

Başkan Yazgı, Yeni Sanayi Mahallesi sakinlerine hitaben yaptığı konuşmada tüm vatandaşların Ramazan ayını kutlayarak “ Bu ayın huzuru, bereketi, mutluluğu inşallah hepinizin üzerine olsun. Tuttuğumuz oruçlar ve yaptığımız ibadetler Allah katında da inşallah kabul olur. Güzel bir şekilde Ramazanımızı tamamlarız.” dedi.

Aksaray Belediyesi Bu Yılki İlk Mahalle Meclisi Toplantısını Yeni Sanayi Mahallesinde Gerçekleştirdi

Başkan Yazgı “Vatandaşlarımız Söyleyecek Biz Geçekleştireceğiz”

Aksaray’da ilk kez düzenlediği Mahalle Meclisi Toplantıları ile vatandaşın ayağına giderek sorunlarını dinleyen ve yerinde çözüm üreten Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, bu geleneği bu yıl Ramazan ayında da devam ettirdi.

2015 yılının ilk Mahalle Meclisi Toplantısı Yeni Sanayi Mahallesinde çok büyük bir katılımla gerçekleştirildi.  Mahalle Meclisi Toplantısına Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, belediye meclis üyeleri ve 1200 civarında vatandaş katıldı.

Göreve geleli bir yılı geçtiğini ifade eden ve Vatandaşların sıkıntılarını rahatça anlatabilmesi için bu tür toplantıları gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Yazgı, Aksaray’ın her yerinde olduğu gibi Yeni Sanayi Mahallesinde de önemli hizmetler yaptıklarını ifade ederek “ Bu mahallemizde 4 tane caddemize sıcak asfalt attık. Bir cadde ve 3 sokağımıza satih kaplama yaparak yol ve asfaltla ilgili çalışmalarımızı başlattık. Kanalizasyon hattı ile ilgili çalışmalarımız var. Kanalizasyonla ilgili sıkıntılar olduğunu ayrıca Kur’an Kursu ile ilgili talepler var biz onları da notlarımıza aldık. Sorunları da çözmek için uğraşacağız. “şeklinde konuştu.

Başkan Yazgı, Yeni Sanayi Mahallesinde yapılan çalışmaları şu şekilde sıraladı “ Yine yağmur suyu hattı ile ilgili 250 metrelik bir çalışma yapılmış. İçme suyu hattı ile ilgili 1500 metrelik bir çalışma 1280 metresini değiştirmişiz. 220 metrede yeni borular yapmak suretiyle bu çalışmaları gerçekleştirmişiz. 3 adet tatlı su çeşmesini mahallemize kazandırmışız. Çocuk parkı konusunda gelince Aksaray’ımızda çok fazla park var ama biz diyoruz ki her mahallede bir tane büyük park olsun onu tam gönlümüzce istediğimiz gibi yapalım ki bütün çocuklarımız daha güzel bir vakit geçirsinler. 2075 sokakta 2030 metrekarelik bir parkımız var. İnşallah o parkımızı da faaliyete geçireceğiz ve hizmete sunacağız.” dedi

Başkan Yazgı “ Biz göreve geldiğimiz andan itibaren hedefimiz şu; Sizler için çalışmak ve sizlere en iyi şekilde hizmet etmek. Varımızı yoğumuzu sizlere daha iyi hizmet vermek için ortaya koyacağız. Allah bize güç kuvvet verdikçe sizlerin de duası olduğu sürece bizler size en iyi şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz. Allah hepinizden razı olsun.” dedi.

Vatandaşlara Mikrofon Uzatıldı

Yapılan konuşmanın ardından vatandaşlara mikrofon uzatıldı. Mikrofonu eline alan vatandaşlar, öncelikle kendilerini iftar yemeğinde buluşturan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya kendilerini yalnız bırakmadığı için teşekkür ettiler.

Vatandaşlar, Aksaray’da ilk kez Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı döneminde mahallelerinde kendileri için iftar yemeği düzenlediğine de dikkat çekerek şunları söylediler “ Bizler daha önce hiç böyle güzel bir hizmet görmedik. Haluk Başkanımız sağ olsun tüm mahalle halkı için iftar sofrası hazırlamış çoluk çocuk 7’den 70’e herkes burada iftar yemeği yedi. Başkanımız sorunlarımızı dinledi. Hizmeti kapımıza kadar getirdiği için Sayın Başkanımız Haluk Şahin Yazgı’ya ve ekibine çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Başkan Yazgı Vatandaşları Evlerinde Ziyaret Ederek Hayır Dualarını Aldı

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, geçen yıl Ramazan ayında olduğu gibi bu yılda ihtiyaç sahibi vatandaşları evlerinde ziyaret ediyor.
Başkan Yazgı bu yıl ki ilk ev ziyaretini Yeni Sanayi Mahallesinde gerçekleştirdi. Başkan Yazgı özellikle yaşlı insanları ziyaret ederek ellerini öptü hayır dualarını aldı.

Başkan Yazgı, sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak her mahalle sakinine kendi mahallerinde görmek istedikleri hizmeti sordu. Gittiği her mahallede genç yaşlı demeden karşılaştığı vatandaşlarla konuşup hal hatır soran Başkan Yazgı, mahalle sakinleri tarafından da yoğun ilgi gördü.

“Daha önce söz verdiğimiz gibi sizlerle birlikteyim” diyen Başkan Yazgı, “Belediyecilik sadece yol yapmakla, asfalt ya da kaldırım yapmakla olmaz. Yeni Belediyecilik anlayışı tüm şehri kapsayan din, dil, ırk, sınıf ayrımı yapmadan her kesimi kucaklayabilen bir anlayış olmalıdır. Seçim öncesinde vatandaşlarımızla her zaman iç içe olacağız diye söz vermiştik. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar özellikle de Ramazan aylarında  fırsat buldukça vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret ederek onlarla hasbıhal ediyoruz. İsteklerini, sorunlarını dinliyor ve yardımcı olmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi
Öte yandan Başkan Yazgı’yı karşılarında gören ve çok sevinen Mahalle sakinleri Başkana “Allah senden razı olsun işini gücünü rast getirsin. Seni başımızdan eksik etmesin “diyerek dua ettiler.

“Aksaray Belediyesi Beyaz Masa Ekibi Tam Kadro İşbaşında”

Beyaz Masa ekibi,Yeni Sanayi Mahallesinde düzenlenen  2015 yılının ilk Mahalle Meclisi Toplantısında tam kadro görev yaptı. Beyaz masa personeli vatandaşların isteklerini tek tek not ederek kayıt altına aldı.

Aksaray  Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın görev başlaması ile birlikte 24 saat vatandaşın hizmetine sunulan Beyaz Masa hizmeti sadece belediye içinde değil, geçen yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan ayında Mahalle Meclisi Toplantılarında gerçekleştiriliyor.

Beyaz masa ekibi, geçen yıl Ramazan ayında olduğu gibi bu yılda Başkan Haluk Şahin Yazgı’nın talimatıyla mahalle meclis toplantılarında da görev yapmaya devam ediyor.  Aksaray Belediyesi’nin Beyaz Masa ekibi,Yeni Sanayi Mahallesinde düzenlenen  2015 yılının ilk Mahalle Meclisi Toplantısında tam kadro görev yaptı. Beyaz masa personeli vatandaşların isteklerini tek tek not ederek kayıt altına aldı.
Aksaray’da Beyaz Masa uygulamasını ilk kez kendi dönemlerinde başlatıldığına dikkat çeken Başkan Yazgı “Beyaz masanın amacının ve faaliyetlerinin hizmeti tek noktada toplayan, vatandaşı karşılayan, belediyedeki işlemleri için hazırlayan, gerçekleştiren ve yönlendiren servis olduğuna dikkat çekerek “ Konum itibarıyla vatandaş ile belediye arasına yerleşen, teknolojiyi çok iyi kullanan Beyaz Masa personeli aynı zamanda belediyenin vatandaşa bakan yüzünü de değiştirmekte, yeni bir vizyon kazandırmaktadır.

Bu uygulamalar; kurumların vizyonunu düzeltmekte, vatandaşa karşı daha duyarlı olmasını sağlamakta, hizmetleri tek bir noktada toplamakta ve de en önemlisi işlemleri ‘ölçülebilir’ hale getirmektedir.” Dedi

Başkan Yazgı “  Bizler Mahalle Meclisi toplantılarımızda oluşturduğumuz Beyaz Masa birimlerinde de vatandaşlarımızın sorunlarını yazılı olarak kayıt altına alıyoruz ve sorunun çözüme kavuşturulması için gereken çalışmaları yapıyoruz.” şeklinde konuştu

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.