Başkan Yazgı, Belediye Personeli İle Bayramlaştı

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, beraberinde Başkan Yardımcıları Güven Kemerkaya, Mustafa Karahancı, Serdar Baydar ile birlikte belediye personeliyle bayramlaştı.

Bayramlaşmaya ilk olarak dış birimlerden başlayan Başkan Yazgı, Destek Hizmetleri Müdürlüğünde düzenlenen bayramlaşma töreninde personele hitaben bir konuşma yaptı. Başkan Yazgı “ Sizler bizim için önemlisiniz. Bunu gerçekten inanarak ve güvenerek söylüyorum. Çünkü sizler dışarıda görünen yüzümüzsünüz. Sizlerin vatandaşlara olan davranışlar ve yapmış olduğunuz hizmetler ve işinizde göstermiş olduğunuz hassasiyet bizim her zaman en önemli fonksiyonumuz ve görünen kısmımız olacak. O nedenle çalışmalarınızda her zaman bu hassasiyeti göstererek sürdürmenizi istiyorum.” Dedi.

Başkan Yazgı“ Göreve başlayalı yaklaşık 1,5 yıl oldu. Bu süre zarfında Şehrimiz adına olumlu çalışmalar yürüttük. Hep birlikte güzel çalışmalara imza attık. Bundan sonrada yeni çalışmaları el birliği ile yürüteceğiz. Biliyorsunuz Başkan Yardımcılarımızda da bir değişiklik oldu. Şu anda 3 tane başkan yardımcımızla devam ediyoruz. Diğer 2 başkan yardımcımıza görevlerinden dolayı teşekkür ettik. Allah nasip ederse yeni bir başkan yardımcımızla yeni bir ekibimizle yola devam edeceğiz. Hepinizden yeni bir enerji ile işlerinize motive olmanızı istiyorum. Tekrardan bayramınızı tebrik ediyorum.”dedi.

Daha sonra İtfaiye Müdürlüğü’ne geçerek görevi başında olan itfaiyecilerle bayramlaşan Başkan Yazgı, İtfaiye Müdürlüğü faaliyetleri konusunda kısa bir brifing aldı.

İtfaiyenin yangın söndürmenin yanı sıra trafik kazaları ve kurtarma gibi toplumsal olaylara anında müdahale edebildiğini belirten Başkan Yazgı,“Bizim için en önemli birimlerden birisi de itfaiye birimidir. Bunun ne kadar önemli olduğunu geçtiğimiz yangın olayında bir kez daha gördük. Bunu biz biliyoruz ama Aksaray halkı kamuoyu olarak bir kez daha farkına vardık ki itfaiye biriminin etkili ve güzel çalışmasının neleri beraberinde getirdiğini bir kez daha görmüş olduk. Tabi o ilk olaydan sonra bizim bir basın açıklamamız oldu. Basın açıklamasında da özellikle itfaiyeyi hedef alan bazı ifadeler vardı. Biz bunları düzelttik. Doğrusunu birinci ağızdan anlattık. Biz bu olayda kimlerin ihmalkâr olduğunu ve kimlerin hata yaptığını belgelerle bir kez daha vurguladık.”şeklinde konuştu.

Başkan Haluk Şahin Yazgı ve ekibi son olarak Belediye hizmet binasına geçerek belediye personelinin bayramını kutladı. Daha sonra Aksaray’da meydana gelen sel olayında büyük gayret gösteren birimlerin personelleri adına birim müdürlerine Başkan Yazgı tarafından teşekkür plaketi verildi.

Ödül töreninin ardından Başkan Yazgı ve başkan yardımcıları, belediye de çalışan personelle bayramlaştı.

Başkan-Yazgı,-Belediye-Personeli-İle-Bayramlaştı(2)

Başkan-Yazgı,-Belediye-Personeli-İle-Bayramlaştı(3)