Başkan Yazgı’dan Ramazan Mesajı

Ramazan Ayı’nın başlayacak olması nedeniyle bir mesaj yayınlayan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı; “Huzur, dayanışma ve kaynaşmanın yoğun olarak yaşandığı af, mağfiret ve bereket mevsimi Ramazan ayına kavuşmuş olmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu nedenle tüm hemşerilerimizin ve İslam Âlemi’nin Mübarek Ramazan Ayı’nı kutluyorum” dedi.

Başkan Yazgı mesajında şu görüşlere yer verdi;

“Heyecanı şimdiden sarmış olan Ramazan Ayı tüm bereketi ile yüreklerde mutluluk ve manevi coşkular oluşturmaktadır. Manevi iklimin, toplumsal hoşgörü ve dayanışmanın doruğa ulaştığı,  bereket dualarının ve yüreklerde ilahi esintilerin yükseldiği on bir ayın sultanı olan Mübarek Ramazan-ı Şerif ayına bir kez daha kavuşabilmiş olabilmenin heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

On bir ayın sultanı olan Mübarek Ramazan-ı Şerifin; tüm İslam Âleminde, ülkemizde ve şehrimizde oluşturacağı huzur ortamının, dünyada da barışın ve huzurun hüküm sürdüğü günlerin habercisi olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.

Bu yılda hemşerilerimizle birçok mahallede iftar programlarımız olacak yine onların mahallelerine misafir olup hem iftarlarımızı beraber yapıp hem de hasbıhal etme şansı bulacağız. Hükümet meydanında geçen yıl ilkini düzenlediğimiz Ramazan Sokağımızı kurduk Ramazan Ayı boyunca çeşitli etkinliklerle bir festival esintisi olacak şehrimizde, inşallah özlenen eski Ramazanların tadında bir ay geçirmeyi nasip olursa hedefliyoruz. Bu vesileyle tüm hemşerilerimizi hükümet meydanındaki Ramazan Sokağına davet ediyorum.

Rahmet, mağfiret ve bereket mevsimi olan Ramazan-ı Şerif, dini açıdan taşıdığı anlamın yanı sıra sosyal olarak da tam bir dayanışma dönemidir. Ramazan ayında ‘evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem ateşinden kurtulma’ müjdesi verilmiş, yüce kitabımız Kuran-ı Kerim indirilmeye başlanmış ve yine bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin bu ayda bulunması ile bu ayın önemini daha iyi idrak etmemiz sağlanmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Aksaraylı hemşehrilerim olmak üzere ülkemiz ve bütün İslam âleminin Ramazan-ı Şerifi’ni kutlar, bu mübarek ayın tüm insanlığa barış, huzur ve hoşgörü getirmesini temenni ederim.”

Anahtar Kelimeler: , , ,