Başlarken

Allah’ın Adıyla; Başlarken

İslami ve insani sorumluluklarımızın gereği olarak sözün güzelini söylemekle mükellefiz. Müslümanlar her alanda ve her platformda varoluş mücadelesini vermek zorundadırlar. İçinde bulunduğumuz durum ve konum bizi nereye götürebilir? Bir şehirde Müslümanların varlığını hissetmek, yarınlar adına ümit var olmamız için yeterlidir.

Sorumluluk sahibi bir Müslümanın var olma kavgası elbette bir keyfiyet değil, zarurettir. Sorumluyuz, çünkü farkındayız. Şehirler bizimdir. Şehirde yaşayan halklar bizim halklarımızdır. Bu şehirde yaşayan her canlının sorunu ve sıkıntısı bizim sorunumuz ve bizim sıkıntımızdır. Bu şehrin yöneticilerinden ve en alt tabakada ki insanımızdan sorumluyuz. Bu sorumluluğu ve görevi bize yükleyen şüphesiz İnancımızdır, İman ettiğimiz Kur’an ve müntesibi bulunduğumuz yüce dinimiz İslam’dır.

Hakikatin şahitliğini yapmak, Adaleti ayakta tutmak, Zulmü ifşa etmek, Mağdurun ve mazlumun yanında olmak, Mustazaflarına imdadına yetişmek, Tevhidi mücadeleyi her alanda ve her anlamda kuşanmak, ahdi misakın bir gereğidir.

Aksaray’da ki Müslümanlar gençler bu şehirde güzel yarınlar için bir şeyler yapmak zorundadırlar, bir uyanış ve yürüyüş başlatmak zorundadırlar, bu günleri ve yarınları İslam’ın gölgesi altında teminat altına alma çalışması yapmayanlar kesinlikle sorumludurlar. Bu dünya Müslüman gençler için asla bir yaşam ve keyif sürme yeri olmamalıdır. Tarihin altın sayfalarında yer alanların konforlu, şatafatlı, rahat bir yaşamla asla işleri olmamıştır. Mücadele ve gayret, bu günün genç Müslümanlarında olmayacaksa yaşadığı hayat neye yarar?

Hakikatin hatırına söz söyleyecek olan Müslümanlar için “alay edenlerin, kınayanların ve toplumu ifsat edenlerin” hiçbir önemi yoktur. İslami yürüyüşümüz Allah’ın izniyle sonuna kadar emin adımlarla devam edecektir.

Bu siteyi bütün halkımız ve takipçilerimiz için hizmete açıyoruz, ifade edilecek önemli bir tespit, zikredilecek bir düşünce, söylenecek bir “söz”, yazılacak kardeşçe bir eleştiri veya teklif bu sitemizi zenginleştirecektir. Bu site halkımızın sorunlarını tespit, sorunlara çözüm ve kendi alanında gücü nispetinde hizmet, meşveret ve maslahatı esas alacaktır.

Rabbim, sorumluluklarımızı en güzel ve istenilen şekilde yerine getirmek için bizleri müsait kılsın, bize imkân versin, Davamızın sonu Allah’a hamd etmektir.

Mustafa BİLGİÇ

Anahtar Kelimeler: , , ,