Belediye Bir İlki Daha Gerçekleştirdi

“Söz Verdiğimiz Gibi” parolası ile yola çıkan ve birbirinden güzel projelerle şehrin çehresini değiştirip halkın ihtiyacına göre hizmetler yapan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Kapalı Salı Pazarı temelini atarak, Aksaray’da bir ilki daha gerçekleştirdi.

“Söz Verdiğimiz Gibi” parolası ile yola çıkan ve birbirinden güzel projelerle şehrin çehresini değiştirip halkın ihtiyacına göre hizmetler yapan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Kapalı Salı Pazarı temelini atarak, Aksaray’da bir ilki daha gerçekleştirdi. Kılıçaslan Mahallesinde eski Salı Pazarı yerine 12 Bin 168 m2 kapalı alana sahip yeni ve modern bir kapalı Pazaryeri yapılıyor.

Temel atma töreninde konuşan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı; “Aksaray’da bizlerin her zaman kullandığı ve esnaflarımızın da ‘bizleri buradan çıkarma, olduğumuz yerde kalalım’ talepleri üzerine, daha modern ve güzel hizmeti kendilerine sunmak maksadıyla bir proje hazırladık. Bugün temelini atarak çalışmaları başlatıyoruz. Bizim amacımız modern pazarlar inşa etmek. Bu proje ile kapalı Pazar alanımızı alışveriş merkezi şeklinde yapıp, vatandaşlarımızı içerisinde market arabaları olan ve rahat alışveriş yapabilecekleri bir yer oluşturacağız. Sosyal donatıları da unutmadık. 12 bin 168 metrekare alanı kapatma şeklinde bir çalışmamız olacak. Yaklaşık 7,5 metre yüksekliğinde betonarme, prefabrik, makas sistemli kapalı Pazar alanı oluşturacağız. İhale süresi olarak 7 ay söylenmesine rağmen, biz daha hızlı ve temiz bir şekilde bu alanı hizmete açmak istiyoruz. Yüklenici firma da çalışmalara hızlı bir şekilde başlayacak. Projemizin maliyeti 3 milyon 723 bin TL. Proje kapsamında kapanacak alanın 10 bin 500 metrekarelik kısmında 1 megavatlık elektrik üretecek güneş paneli koyacağız. Güzel bir hizmeti Aksaray’a kazandıracağız.”dedi.

Belediye Bir İlki Daha Gerçekleştirdi  (1)

Belediye Bir İlki Daha Gerçekleştirdi  (2)