Belediye’den Engelli Vatandaşlara Büyük Jest

Aksaray Belediyesi, ‘Engelliler Haftası’ öncesinde önemli bir çalışmayı hayata geçirdi. Aksaray’da insanların en yoğun bulunduğu Ulu Cami ve Kent Meydanı’na ‘Engelli Araç Şarj İstasyonu’ kuran Aksaray Belediyesi, Türkiye de az sayıda şehirde olan önemli bir hizmeti Aksaray’a kazandırmış oldu.

Engelli Vatandaşlarımızın İstasyonları 24 saat aktif olacak

Kent Meydanında düzenlenen törenle Belediye başkanı Haluk Şahin yazgı, Şarj istasyonlarının ücretsiz şekilde günün 24 saati kullanılabileceğini belirterek; “Engelli kardeşlerimiz için yeni bir hizmeti daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz, çok şükür bir yıllık hizmet süremiz içinde birbirinden değerli çalışmaları engelli kardeşlerimizin hizmetine sunduk. Engelli Araçları Şarj İstasyonumuzu da hizmete sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi. Engellilerin ulaşımları açısında akülü araçlarının büyük önem teşkil ettiğini ancak bu araçların şarjlarının da son derece önemli olduğunu kaydeden Yazgı, “Pek çok engelli kardeşimiz akülü araçlarının şarjlarının özellikle çarşı merkezindeyken bitmesi nedeniyle problemler yaşamaktaydı. Yeni kurduğumuz şarj istasyonlarıyla bu sorun ortadan kalkacaktır” dedi.

İstasyon noktalarında internette ücretsiz

Şarj istasyonlarının hızlı dolum özelliğine sahip olduğunu vurgulayan Yazgı, “Çarşı Merkezine herhangi bir işi için gelen kardeşimiz bu istasyonları hiçbir ücret ödemeden 24 saat boyunca kullanabilir. Şimdilik ulu cami önü ve kent merkezi olmak üzere toplam 2 adet istasyonumuz bulunmaktadır. İhtiyaca binaen yeni istasyonlarda kurmayı planlıyoruz. Ayrıca istasyonların bulunduğu noktalar ücretsiz internetin de kullanılabildiği noktalardır. Bu da engelli kardeşlerimizin cep telefonu veya tabletinden internete girerek vakit geçirmelerine olanak sağlamaktadır. Aksaray Belediyesi olarak böylesine önemli bir sosyal hizmeti gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Yazgı, açıklamasının devamında ise engelliler için gerçekleştirdikleri tek çalışmanın şarj istasyonları olmadığını da belirterek “Görevde bulunduğumuz bir yıl için engellilerimiz için oto parkları ve toplu ulaşımı ücretsiz su faturalarını ise yüzde 50 indirimli hale getirmiştik. Engelli dostu bir şehir oluşturana kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde açıklamasını bitirdi.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Belediye'den Engelli Vatandaşlara Büyük Jest(4)