“Belşarj Ünitesi” Ücretsiz Olarak Halkın Hizmetine Girdi

 

Daha önce kent meydanında Belnet ücretsiz internet hizmeti ve engelliler için araç şarj istasyonu kuran Aksaray belediyesi güneş enerjisi ile çalışan ve Belşarj adı verilen cep telefonu şarj etme ünitesini vatandaşların hizmetine sunarak bir ilke daha imza attı.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Kent meydanına gelerek Belşarj ünitesini halka ve kamuoyuna tanıttı.

Belşarj ünitesinin güneş enerjisi ile çalıştığına dikkat çeken Başkan Yazgı “  Kent meydanında belediyemizin yeni bir şarj ünitesi olan Belşarj’ı tanıtıyoruz. Sizlerin de bildiği gibi daha önce Aksaray belediyesi olarak kent meydanına engelli vatandaşlarımız için bir araç şarj ünitesi yerleştirmiştik. Yine bu meydanda Belnet adını verdiğimiz ücretsiz internet hizmetimiz vardı. Bugünde yine üçüncü bir hizmet olarak Belşarj adı altında yeni bir ürünü buraya yerleştirdik.

Tabi burada bizim amacımız şu; vatandaşlarımız cep telefonlarını ve bilgisayarlarını burada ücretsiz olarak şarj edebiliyorlar. Bu sistem güneş enerjisi ile çalıştığı için bedava olan enerjiyi yine vatandaşlarımıza bedava olarak veriyoruz. Bununla birlikte aynı üniteleri 10 adet daha yapıp şehrimizin muhtelif yerlerinde hizmete sunmayı düşünüyoruz. Hizmetlerimiz inşallah aratarak devam edecek” Dedi.

Belşarj ünitesinin tanıtımının ardından vatandaşlar yeni cihazda cep telefonlarını şarj ederek kendilerine bu güzel imkânları sağlayan Aksaray belediye başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya teşekkür ettiler.

02