Büyük Bölcek Köprüsü Yenileniyor

Geçen ay Aksaray’da bir ilk olarak 7 adet köprünün ihalesi gerçekleştirilmiş ve ihalesi gerçekleştirilen köprülerden ilk olarak Büyük bölcek köprüsünün yapımına başlandı.

Geçen ay Aksaray’da bir ilk olarak 7 adet köprünün ihalesi gerçekleştirilmiş ve ihalesi gerçekleştirilen köprülerden ilk olarak Büyük bölcek köprüsünün yapımına başlandı.Yaklaşık 45 yıllık ömrünü tamamlayan, yaya ve araç trafiğine artık cevap veremeyen Büyük bölcek köprüsü, yıkılan molozlarının tamamen kaldırılmasıyla yerine 26 metre girişi, 35 metre çıkışı bulunan şerit sayısı artırılmış, yeni, modern köprünün temeli 17 mart Salı günü atılacak.

 Trafik Yoğunluğu En Aza İnecek

Hedeflerinin Aksaray’da trafik yoğunluğunun aza indirmek olduğunu ifade eden Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada: ‘Yaptığımız projelerle Aksaray’ın çehresi değişmeye devam ediyor. Söz verdiğimiz gibi trafiği azaltmak adına projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. İhalesini gerçekleştirdiğimiz 7 köprüden biri olan B.bölcek köprüsünün yıkım işleminin tamamen bitmesinin ardından hızla yeni köprünün temelini atıyoruz. 26 metre girişli, 35 metre çıkışlı ve şerit sayısı artırılarak genişletilmiş bu köprü tamamlanınca, bu bölgede çok sıkışık ve karmaşık olan trafik de rahatlamış olacak. 17 Mart Salı günü temelini atacağımız bu modern köprünün temel atma programına tüm vatandaşlarımız davetlidir.’ Şeklinde konuştu

Aksaray’a Yeni Köprü (2)