Çanakkale Zaferine İlginç Kutlama

18 Mart Çanakkale Zaferinin 100. yıldönümü münasebetiyle Aksaray Karaören ve Yuva Köyü mevkiinde bulunan Mahmatlı tepesinde farklı bir kutlama yapıldı.

18 Mart Çanakkale Zaferinin 100. yıldönümü münasebetiyle Aksaray Karaören ve Yuva Köyü mevkiinde bulunan Mahmatlı Tepesinde farklı bir kutlama yapıldı. Akhas üyelerinden Yamaç Paraşütü Pilotu Osman Taşkın yamaç paraşütü gösterisinde bulundu.

18 Mart Çanakkale Zaferinin 100. yıldönümü kutlamaları kapsamında yamaç paraşütçüsü Osman Taşkın, Mahmatlı Tepesinde 2500 metrede Türk bayrağı açarak zafer coşkusunu yaşadı. Yuva ve Karaören Köyü semalarında 20 dakikalık bir gösteri yapan Taşkın, alkışlarla Karaören Köyü meydanına iniş yaptı. İnişte yamaç paraşütçüsü Taşkını vatandaşlar alkışlarla ve coşkuyla karşıladı.

18 Mart Çanakkale Zaferinin  coşkusunu gökyüzüne de yansıtmak istediğini söyleyen Taşkın, “18 Mart Çanakkale zaferinin coşkusunu gökyüzünde de yaşamak istedik o yüzden böyle bir etkinlik yaptık. Bu benim için büyük bir gururdu.” ifadelerini kullandı.