“Çanakkale’deki Ümmet Ruhuna Muhtacız”

HÜDA PAR Aksaray İl Başkanı Özgür Kalkan, 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıl dönümü münasebetiyle açıklamalarda bulundu.

Kalkan, yaptığı açıklamada “Çanakkale, emperyalist, İslam düşmanı dünyaya, yenilgi yaşatmış bir zaferdir. O zaferin elde edilmesinde ortaya konulan ruha ihtiyacımız var.” dedi.

İslam düşmanlarına ve emperyalistlere karşı Çanakkale’nin kazanılmış büyük bir zafer olduğunu belirten Kalkan, “Çanakkale, emperyalist İslam düşmanı dünyaya, yenilgi yaşatmış bir zaferdir. Biz o dönemde canını vermiş, emperyalist dünyaya set çekmiş, İslam’ın zaferini yaşatmış olan 250 bin şehidimizi rahmetle yâd ediyoruz. O zaferin elde edilmesinde ortaya konulan ruha bu zamanda çokça ihtiyacımız var. Çünkü o; İslam, iman, kardeşlik ruhu idi ve şu anda İslam ve iman ruhu merkezli kardeşliğe ihtiyacımız var.” dedi.

Kalkan, “Çanakkale zaferini gerçekleştiren kutlu cihadın içinde Türkler, Kürtler, Araplar, Çerkezler vardı. Bütünü ile Millet-i İbrahim, ümmet vardı. Bizler tekrardan Çanakkale Zaferini yaşatan o ruha ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeyiz. Adalet temelli, İslam merkezli, iman merkezli o ruh tekrar dirilir ise kardeşliği yeniden tesis etmiş olacağız.” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: , ,