Cumhurbaşkanı’ndan Önemli Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Aksaray geldi. Erdoğan’ın konuşmasını izlemek için halk alana adeta akın etti. Halk, bayanlar ve erkekler için belirlenmiş noktalardan tek tek aranarak alana girdi. Alanda haremlik-selamlık uygulamasının olması gözlerden kaçmadı. Erdoğan, 6-8 Ekim’de şehit edilen Yasin Börü’yü de unutmadı.

Nerede Zulüm Varsa Orada Olduk

Aksaray Hükümet Meydanı’nda halka hitap eden Erdoğan, “ Sevgililer sevgilisi, tek önder ne diyordu? İnsanların en hayırlısı onlara faydalı olandır. Biz bu yola böyle çıktık. Onun için biz, millete efendi olmaya değil hizmetkâr olmaya geldik. Her anımızı milletimizi ve ülkemizi daha ileriye götürebilmek için tüm dünyadaki kardeşlerimize hizmet etmek için harcadık. Açe’de mi bir zulüm var? Oraya gittik, Myanmar’da mı var? Oraya gittik, Filistin’de mi var? Oraya gittik, Suriye? Oraya gittik, Libya? Oraya gittik. Nasıl ecdadımız Osmanlı gibi ta Hint yarım adasında zulüm var diye oraya kadırgalarını gönderdiyse biz de dünyaya böyle baktık.” Dedi.

İktidarları döneminde Aksaray’a yapılan yatırımlara da değinen Erdoğan, “12 yıl boyunca Aksaray’a yaptığımız hizmetlerin toplam tutarı ne biliyor musunuz kardeşlerim? 4,5 katrilyon. Bakınız ben size – -cek,  –cak ile konuşmuyorum. Yaptıklarımızla konuşuyorum. Şimdi Aksaray’a 400 yataklı bir merkez Devlet hastanesi kazandırıyoruz. Şimdilik ihale aşamasında, Üniversitesiz şehrimiz kalmadı.  “şeklinde konuştu.

“Ya bunlar ateist. Bunlar Zerdüşt”

Konuşmasının devamında HDP’nin dağdan talimat alarak hareket ettiğinin altını çizen Erdoğan, “ Biz, dağlardakinin verdiği mesajlarla hareket eden bir demokrasiyi tanımıyoruz. Şimdi çıkmış dağdan birileri konuşuyor, İmralı, İslam’ı çok iyi bilirmiş. Ya bunlar ateist. Bunlar Zerdüşt. Bunlar değil mi? Taksim, Kabemizdir diyenler?”

Zorunlu Din Derslerini ve Diyaneti Kaldıracağız Diyenler Bunlar Değil mi?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından toplamda 10 bin adet Kürtçe mealli Kuran-ı kerim bastırıldığını ve ücretsiz olarak halka dağıtıldığını ifade etti.  Erdoğan, HDP’nin bunu çarpıtarak sadece Cumhurbaşkanı için bir adet bastırıldığı iftirasının atıldığını da söyleyen Erdoğan,  “ Bunlar benim meydanlarda gösterdiğim Kürtçe mealli Kuran-ı Kerim’i, Diyanet İşleri Başkanı bir tane hazırlattı, Cumhurbaşkanına gönderdi dediler. 10 bin adet bastırıldı ve şuanda bitti veya bitmek üzere. Kardeşlerim, bunlar değil mi zorunlu din derslerini, diyaneti kaldıracağız diyenler?. Bizim için ne siyasi Türkçülük yapanlar doğru yoldadır ne de siyasi Kürtçülük yapanlar doğru yoldadır. Hepsi eğri yoldadır. ”  Dedi.

“7 Haziranda eski Türkiye ile yeni Türkiye arasındaki nihai tercih yapılacak”

7 Haziran’da Türkiye’nin en önemli seçimlerinden birine hazırlandığını ifade eden Erdoğan, “ 7 Haziran seçimleri, rahmetli Adnan Menderes ve arkadaşlarının başlattığı bayrak yarışında final çizgisini geçeceğimiz hür olacağız. 27 Mayıs darbesi ile kurulan düzenin defteri 7 Haziranda dürüleceğine inanıyorum. 7 Haziranda sadece Milletvekilliği için oy kullanılmayacak, aynı zamanda eski Türkiye ile yeni Türkiye arasındaki nihai tercih yapılacak.”

“Nerede Kan Varsa Orada Bunlar Var”

Terör örgütü PKK’nın arkasında olduğu partiyi isim vermeyerek eleştiren Erdoğan,  HDP’nin6-8 Ekim de Kobani bahaneli protesto eylemleri sırasında Selahattin Demirtaş’ ın çağrısı üzerine sokağa dökülenlerin neler yaptığına da değindi. Yaptığı konuşmada şehit edilen Yasin BÖRÜ’ ye de değinen Erdoğan,“Terör örgütünün arkasında olduğu malum parti, 6-7-8 Ekimde ne yapıyor? Milleti sokağa çağırıyor. Diyarbakır’da 15 yaşındaki Yasin Börü’yü 3. Kattan atmak sureti ile kendisini bıçaklayarak üzerinden araba ile geçmek sureti ile şehit edenlerin, bu ülkede demokrasiden bahsetmeleri mümkün mü? Kardeşlerim, nerede kan varsa orada bunlar var.” Dedi.

“İsrail’e göz kırpmayı dış politika diye sunuyorlar”

Paralel yapıyı, Esed’i, Mısırdaki darbecileri ve İsrail’i savundukları gerekçesi ile Doğan Medya Grubu’nu suçlayan Erdoğan, “ KPSS yolsuzluğu ile milletin evlatlarının geleceğini çalmış şantajcı, montajcı paralel ihanet çetesinin sırtını sıvazlıyorlar. Zalim Eset’e sahip çıkmayı, Mısır’da darbecileri desteklemeyi, 9 vatandaşımızın katili İsrail’e göz kırpmayı dış politika diye sunuyorlar.” Dedi.

Bölücü örgüt ile MHP el ele

Konuşmasının devamında bölücü örgüt ile MHP’nin el ele verdiğine de değinen Erdoğan, “ Geçen hafta MHP’nin Genel Başkanı çıktı, bölücü örgütün partisi meclise giremezse ülkede istikrarsızlık olur, erken seçime gidilir dedi. Bu partinin bir Milletvekili adayı da HDP’yi mecliste görmek isteriz dedi. Dün de bölücü örgütün güdümündeki partinin bir Milletvekili Bahçeli ile aynı ifadelerle meclise giremezsek ülke kriz yaşar, erken seçime gidilir diyor. Bu gün MHP kendine oy istemek yerine maalesef bölücü örgütün güdümündeki partiye oy dilenir hale geldi. Bu tablo gerçekten ibretlik bir tablodur. Bu sevdanın sebebi ne? Kendi partinizden esirgediğiniz mücadeleyi niçin bölücü örgütün partisi için veriyorsunuz?

İşte, tezgâh bu kadar açık, benden sonrası tufan anlayışı ile kendilerinin içinde olduğu gemiyi batırmaktan çekinmeyecek bir ruh hali içindeler. Türkiye’nin kazanımlarını, ‘komşunun iki gözü çıksın’ mantığı ile hiç düşünmeden ateşe atabilecek kadar gözleri dönmüş vaziyette.”  Dedi.

“Hoca efendi niye kaçıp gittin ya?”

Son olarak tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet vurgusu yapan Recep Tayyip Erdoğan, Fethullah Gülen’e neden kaçıp gittin diye sorarak,  “ Çıkmış bir paralel devlet, bunları bu vatanın samimi evlatları diye düşündük, ama meğer hesap başkaymış, 40 yıl başka tezgâhın peşinde olmuşlar. 1999’da kaçıp gitti. Hoca efendi niye kaçıp gittin ya? Kaçıp gideceksen niye Amerika’ya gittin? Mekke’ye gitseydin, Medine’ye gitseydin ya. Orada ne işin var? Şimdi de bunların binlerce imamları var. Şimdi bu imamlar da kaçmaya başladı, onlar da kaçıyor. Ya imam mihrabı bırakıp kaçar mı? Bunlar kaçar. Çünkü dert başka, onlar kaçacak biz de hukuk içerisinde bunları kovalayacağız. Çünkü, bu ülkeyi parçalamaya, bu ümmeti parçalamaya, bu milleti parçalamaya müsaade etmeyeceğiz.” Şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanından Önemli Açıklamalar (1)