”Değişim Ancak İslam ile Olur”

Aksaray’ da Köklü Değişim Dergisi tarafından ‘’Değişim Önderi Hz. Muhammed’’ konulu konferans düzenlendi.

Sunuculuğunu Abdullah Katık’ın yaptığı konferans Kur’an Tilavetiyle başladı. Tilavetin ardından   konuşmacı olarak davet edilen Abdullah İmamoğlu ‘’Değişim Önderi Hz. Muhammed’’ hakkında konuştu. İmamoğlu konuşmasına bugünkü içinde bulunduğumuz durumdan Allah-u Teala’nın razı olmadığını söyleyerek köklü bir değişimin şart olduğunu belirtti. İmamoğlu konuşmasına şöyle devam etti;

‘’ Değişime muhtaç olduğumuzu anlamak için önce cahiliye dönemini hatırlamak gerekir. Cahiliye döneminde babalar kızlarını diri diri toprağa gömerken, tefeci Habib gibi insanlarda ekonomik olarak insanları sömürüp güçsüz bırakıyorlardı. Yine Evs ve Hazrec gibi düşman iki kabile birbirilerini yok etmek için mücadele ediyordu. İslam ile birlikte bu yanlış düzen son buldu ve değişim gerçekleşti.’’ dedi.

Günümüz cahiliyesinin de durumun farklı olmadığını belirten İmamoğlu ‘’ o zamanki cahiliye inancına sahip insanlar çocukları diri diri gömerken, bugün ise kürtajlarla bebekler katledilmektedir. Dün Evs ve Hazrec kabile düşmanlığı mevcutken bugün de Irkçı zihniyetler ön plandadır. Yine o zaman faizin adı tefecilik iken bugün karşımıza modern bankacılık olarak çıkmaktadır. Yine değişim ancak ve ancak İslam ile İslamı yeryüzüne kamil manada tatbik edecek Hilafet ile olacaktır.’’ Dedi.

Son olarak Abdullah İmamoğlu ‘’ Tarihte Peygamberlerin ve muvahhid müslümanlarin üstlendiği değişim süreçlerinde Müslümanlar birçok sıkıntı, işkence gördüler ve büyük bedeller ödediler. Değişim bedel ister, külfetsiz olmaz. Üstümüz, başımız tozlanacaktır.  Resulullah’ın İslamı hakim kılma derdini, bizlerde dert edineceğiz.  Bizler çalışacağız, mücadele edeceğiz ve biz inanıyoruz ki böylece Allah’ın yardımı bize hak olacaktır. Allah bize bu sözü vermiştir.’’ diyerek konuşmasını sonlandırdı.

(aksarayhaber.net.tr)